IV Niedziela Adwentu 20.12.2009 r.

 • Medytacja nad Słowem Bożym prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne ? dziś od godziny 16.00 w starym kościele.
 •  

  II. W tym tygodniu:

  1. W tym tygodniu ostatnie Roraty o godzinie 6.30. Dla dzieci w poniedziałek o godzinie 18.00. Zachęcamy do wspólnego oczekiwania na przyjście Pana w tym adwentowym nabożeństwie.
  2. Spowiedź w naszym kościelne w poniedziałek, wtorek i środę: rano w godzinach 6.00 ? 8.30 i po południu od 16.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. W czwartek spowiedź od godziny 6.00 ? 15.00.
  3. W czwartek swoje imieniny obchodzą: O. Adam Strojnowski ? prefekt naszego Seminarium i O. Adam Dobrodziej ? ekonom klasztoru i kapelan szpitala. Msza św. w ich intencji będzie w czwartek o godzinie 6.30.
  4. W czwartek Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 poprzedzone o 6.05 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Kościół będzie zamknięty od 15.00 do 23.00. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii i przy furcie klasztornej. Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.
   Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:

  ?               Kolęda: ?Wśród nocnej ciszy?

  ?               Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2,1-20

  ?               Wspólna modlitwa

  ?               Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń

  ?               Wspólny śpiew kolęd.


  Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

  1. Uroczysta Msza św. ?PASTERKA? zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 24.00. Zapraszamy do naszego kościoła już o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań. Ofiary na tacę z tej Mszy św. będą przeznaczone na diecezjalny ?Fundusz Obrony Życia?.
  2. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.
  3. Drugiego dnia świąt ofiary złożone na tace przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. Za tydzień w niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

  III. Ogłoszenia inne:

  1. Na stopniu komunijnym prezbiterium znajduje się ?światło betlejemskie? które możemy zabrać w lampionach do naszych domów.
  2. Wizytę duszpasterską zwaną ?Kolędą? rozpoczniemy w naszej parafii od poniedziałku 4 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca: os. Konstantynów, Krasińskiego, a następnie os. Sienkiewicza i os. Błonie, Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.
  3. W ubiegłym tygodniu w kaplicy okrągłej zostały dociepłone siedziska w ławkach. Wielu parafian prosiło o to. Chcemy ocieplić ławki w całym kościele w miesiącu styczniu. Prosimy o opinie parafian. Koszt całej inwestycji to ok. 17 tys. zł.
  4. Informujemy, że w okresie zimowym w dni powszednie będą otwarte w kościele tylko drzwi boczne z obu stron.
  5. Dziękujemy darczyńcom za ofiary złożone w ostatnim okresie w formie darowizny na cele kultu religijnego w ramach odpisu od podatku dochodowego. Jednocześnie zachęcamy przez tę formę do wsparcia działań parafii czy Stowarzyszenia. Darowizny od osób fizycznych nie mogą być wyższe niż 6% a prawne nie więcej niż 10% dochodu. Darowizna musi być wpłacona na konto i dokonana w danym roku podatkowym.
  6. Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomocy ubogim szczególnie w tym okresie przedświątecznym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także tym, którzy angażują się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w Waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.