II Niedziela Adwentu – 06.12.2009 r.

 • Gorąco apelujemy i prosimy rodziców o troskę o praktyki religijne swoich dzieci. W pierwszym tygodniu Adwentu na Roratach w poniedziałek i czwartek było tylko kilkanaście dzieci na tak dużą parafię. Brak zainteresowania rodziców uczestnictwem dzieci w życiu Kościoła jest grzechem i poważnym zaniedbaniem.
 • Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie?. Puszki znajdują się przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele dziś o godz. 19.15 przez braci kleryków i scholę młodzieżową. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi.
 • II.                 W tym tygodniu:

  1. W środę swoje imieniny obchodzi O. Wiesław Wyszyński, duszpasterz chorych i asystent Legionu Maryi. Msza św. w jego intencji w środę o godzinie 6.30. Natomiast w piątek swoje imieniny obchodzi O. Waldemar Grubka ? proboszcz naszej parafii. Msza św. w jego intencji w piątek o godzinie 6.30. Polecamy Solenizantów Waszym modlitwom.
  2. Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, a także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.
  3. W dniu wczorajszym odbyło się w amfiteatrze radosne spotkanie ze św. Mikołajem rozdano ponad 200 paczek. W czasie przygotowań do tego spotkania zwróciliśmy się do ponad 70?ciu najbogatszych firm regionu lubelskiego z prośbą o dofinansowanie i do Was, drodzy Parafianie i Sympatycy kościoła. Pozytywnie odpowiedziało tylko 5 firm wspierając materialnie to dzieło. I  tym razem, drodzy Parafianie, nie zawieliście nas, stając się hojnymi Pomocnikami św. Mikołaja, wspierając to dzieło na kwotę ponad 5 tys. zł. Udało się przygotować ponad 130 paczek dla dzieci. W imieniu proboszcza parafii i członków Stowarzyszenia dziękujemy tym, którzy nie przeszli obojętnie obok tego szlachetnego dzieła i materialnie je wsparli. Jest to dla nas piękne świadectwo. Dziękujemy również społeczności Gimnazjum nr 7 i Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej za inicjatywę przygotowania paczek, a także materialne wsparcie. Wdzięcznością ogarniamy zastęp ludzi, którzy od wielu tygodni trudzili się nad przygotowaniem tego spotkania, za trud i poświęcone godziny. Niech to dobro otrzymane Bóg pomnoży swoją łaską i zarazi nas do aktywności na rzecz społeczności parafialnej.

  III.               Ogłoszenia inne:

  1. Opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapiać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.
  2. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień był czasem zasłuchania w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił nasze relacje z Bogiem przez sakrament pojednania.