I Niedziela Adwentu – 29.11.2009 r.

 

II. W tym tygodniu:

1.   Jutro przypada dzień imienin naszych współbraci: o. Andrzeja Derdziuka ? asystenta grupy modlitwy O. Pio i profesora KUL i  o. Andrzeja Kiejzy – wykładowcy KUL. Solenizantów polecamy modlitwie i zapraszamy na Mszę św. w jutro o godz. 6.30 w ich intencji.

2.   Adoracja krzyża z San Damiano w środy o godzinie 19.00 – zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnej medytacji i śpiewu.

3.   Dni odnowy wewnętrznej:

4.   I czwartek – od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrąglej.

5.   I piątek miesiąca ? spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed Mszami św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

6.   I sobota miesiąca ? Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją.

7.   Grupa Modlitwy O. Pio zaprasza na otwarty dzień skupienia w najbliższą sobotę. Początek o godzinie 9.00 w starym kościele. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

8.   Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

9.   Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godzinie 13.00 w amfiteatrze. Dziś ostatni dzień zapisów w Sekretariacie św. Mikołaja po Mszach św. o godzinie 10.00 i 11.30 – w sali Poradni Rodzinnej.

10.   W tym tygodniu będą roznoszone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii przez Braci kleryków od godz. 17.00. W poniedziałek – na Os. Krasińskiego, we wtorek – na Os. Błonia i w środę – na Os. Konstantynów, a w czwartek – Os. Sienkiewicza. Tylko Bracia Kapucyni są upoważnieni do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii.

III. w przyszłą niedzielę:

11.   Rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je O. Adam Michalski ? kapucyn z klasztoru w Lubartowie. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Szczegółowy program w gazetce parafialnej “Zwiastun” na stolikach z prasą. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są on obowiązkiem każdego człowieka wierzącego i szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i ludźmi.

12.   Ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

13.   Spotkanie Rady Duszpasterskiej parafii o godzinie 17.00 w Sali nr 3.

14.   Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele o godz. 19.15 przez braci kapucynów i scholę. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki.


              IV. Ogłoszenia inne:

1.   Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy, wsparcia materialnego, z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Życzymy Wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych