32 Niedziela zwykła – 08.11.2009 r.

 • W piątek zapraszamy  czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.  
 • Medytacja biblijna – w czwartek o godzinie 19.00 w kaplicy okrągłej.   
 • W przyszłą niedzielę ofiary składane  na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne.   
 • II. Ogłoszenia inne:  

  1. Poszukujemy prawników, którzy nieodpłatnie podejmą dyżur w naszej parafialnej Poradni Rodzinnej w poniedziałki w godzinach 17.00-19.00. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do proboszcza lub do poradni  w poniedziałek.  
  2. Trwają zapisy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w kwietniu przyszłego roku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.  
  3. I w tym roku Święty Mikołaj został zaproszony na Poczekajke dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii ?Poczekajka?, którą rozpoczęliśmy w roku ubiegłym i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało nam się przygotować ponad 120 paczek dla dzieci. W tym roku pragniemy zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy do włączenia się w tę inicjatywę- jako  Pomocnik św. Mikołaja.  Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 60 zł) zapraszamy w przyszła niedzielę po Mszach św. o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 do Sekretariatu św. Mikołaja – w Poradni Rodzinnej. Będą tam dyżurować członkowie Stowarzyszenia, którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii  i kancelarii. Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc. Zdjęcia z ubiegłorocznego spotkania ze św. Mikołajem można zobaczyć na naszej parafialnej stronie internetowej.  
  4. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja przez najbliższe trzy niedziele po Mszy św. o godzinie 10.00 i 11.30. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom 5 grudnia 2009 r. ? w sobotę o godz. 13.00 w Amfiteatrze podczas miłej zabawy. Zdjęcia z ubiegłorocznego spotkania ze św. Mikołajem można zobaczyć na naszej parafialnej stronie internetowej.  
  5. W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy od parafian z osiedla Błonie  informacje o roznoszeniu opłatków przez oszustów podających się jako przedstawiciele parafii a nawet chodzących w habicie.  Tradycyjnie co roku opłatki roznoszone są na początku Adwentu przez braci kleryków po wcześniejszym ogłoszeniu w ogłoszeniach niedzielnych. Bardzo prosimy, aby zawiadamiać policje, jeśli taki oszust przyjdzie podając się za zakonnika lub że jest  wysłany przez proboszcza parafii. Dziękujemy za pomoc !!!!.  
  6. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy wam bogactwa Bożej łaski i dobra płynącego od drugiego człowieka.