28 Niedziela Zwykła -11.10.2009 r.

 • Dzieci ze szkól podstawowych zapraszamy do powstającej grupy teatralnej. Pierwsze spotkanie we wtorek  o godzinie 16.00 w sali nr 3.  
 • Pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego – w środę o godzinie 19.00  w  sali nr 3. Zapraszamy ludzi młodych,  którzy we wspólnocie chcą pogłębiać swoja wiarę podejmować inicjatywy. 
 • Z okazji Dnia Edukacji wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży. Spotkanie duszpasterstwa nauczycieli w naszej parafii odbędzie  się 26 pażdziernika. 
 • W piątek przypada 31 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Od godz. 20.30 będziemy się modlić przed wystawionym Najświętszym Sakramentem  o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II i o  godzinie 21.00 Apel Papieski. Zachęcamy do licznego uczestnictwa tego dnia modlitwie w kościele. Niech będzie to zarazem spełnienia prośby Jan Pawła II abyśmy modlili się za niego także po śmierci. Tego dnia taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
 • W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: w środę Br. Kalikst Kłoczko ? któremu zawdzięczamy wiele prac stolarskich  wykonanych w kościele i klasztorze. Msza św. w jego intencji w środę o godzinie 6.30  a w niedzielę O. Łukasz Woźniak  – rektor naszego seminarium. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30.
 • III. W przyszłą niedzielę:

  1. Przyszła   niedziela   rozpocznie   Tydzień   Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną.

  IV. Ogłoszenia inne:

  1. Chętnych chłopców, którzy pragną być ministrantami zapraszamy na zbiórki w soboty o godzinie 10.00 przed furtą klasztorną. Zapisy kandydatów po Mszy św. 11.30  w zakrystii lub na zbiórce. 
  2. Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, ze korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem. 
  3. Z niepokojem zauważamy małe uczestnictwo naszych parafian w nabożeństwach różańcowych w październiku. W parafii, której patronuję Matka Boża puste ławki w kościele stają się dla nas oskarżeniem. Brak dzieci i młodzieży na tych nabożeństwach rodzi pytanie o troskę rodziców w przekazywaniu wiary swoim dzieciom. Niech wołanie Maryi z Fatimy: odmawiajcie różaniec o pokój dla świata ? obudzi nasze sumienia do  gorliwości we wspólnej modlitwie i spełnieniu prośby Patronki naszej parafii. 
  4. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy Bóg zapłać. Życzymy  umocnienia we wierze i darów Bożych dla Waszych Rodzin.