26 Niedziela Zwykła 27.09.2009

3. Trwa Nowenna przed uroczystością odpustową. Codziennie Godzinki o św. Franciszku o godzinie 17.00, różaniec i Msza św. z rozważaniem nowennowym o godzinie 18.00.

4. Trzy Siostry Kapucynki zołożą swoją profesje wieczytą w najbliższą sobotę o godzinie 12.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy w imieniu Sióstr, polecajac ich   Waszym modlitwom.

5. W niedzielę – 4 października przypada Uroczystość odpustowa św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej świątyni i Założyciela Rodzin Franciszkańskich. Jest to święto naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.
Jako proboszcz Waszej parafii zapraszam i proszę o liczne uczestnictwo tego dnia w uroczystościach odpustowych, aby wpraszać za wstawiennictwem św. Franiczka potrzebne łaski dla swoich Rodzin i naszej parafii dziękując mu za opiekę nad nami. Niech będzie to nasze świadectwo przywiązania do tego kościoła i wspólnoty parafialnej a także wobec zaproszonych gości. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 6.30 zapraszamy na Godzinki o św. Franciszku. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym O godzinie 18.00 uroczysta suma po której będzie ?Transitus” – nabożeństwo Pamiątki Śmierci św. Franciszka, z uczczeniem Jego relikwii. Homilie tego dnia będą głosili Ojcowie Dominikanie z Lublina.

6. Tego dnia w naszym kościele przy Krakowskim Przedmieściu 6 naszych braci kleryków złoży swoje śluby wieczyste. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00. Polecamy ich waszym modlitwom.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

§ I czwartek – modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe o powołania
kapłańskie i zakonne – od godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.

§ I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia za grzechy. Spowiedź dzieci od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

§ I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo po Mszy zakończone procesja z figurą matki Bożej Fatimskiej.

8. Spotkanie członków Żywego Różańca za tydzień o godzinie 15.00 w kaplicy M.B. Fatimskiej. Zapraszamy na to spotkani także tych, którzy chcą włączyć się w codzienne odmawianie modlitwy różańcowej należąc do grup różańcowych.

9. Od 5 października wznawia swoja działalność Dziupla pełna pomysłów – przeznaczona dla dzieci ze szkól podstawowych. Można zapisać dzieci na zajęcia w poszczególne dni. Zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej i w tę niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 w Sali nr 3. Tematyka zajęć i godziny są wywieszone w gablotach ogłoszeń. Zachęcamy rodziców do skorzystania z tej formy spędzania czasu wolnego dzieci.

10. Dziękujemy za wszelkie dobro i otwarcie na inicjatywy i potrzeby parafii. Niech wsparcie w. patronów naszej parafii umacnia serca w wierności Bożym przykazaniom.