24 Niedziela Zwykła 13.09.2009 r.

1.    Dzisiaj zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na diecezjalny ?Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu – Diecezjalne Radio eR?.

I. W tym tygodniu:

2.    Zapraszamy na Apel Papieski ? we wtorek o godzinie 21.00  aby modlić się o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II.

3.    W poniedziałek – 14 września przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust u Ojców Dominikanów. Główne uroczystości rozpoczną się w bazylice o godzinie 18.00.  Szczegłony na plakacie.

4.    Od poniedziałku  14 września rozpoczynamy Nowennę przez pośrednictwo św. O. Pio, kapucyna – stygmatyka, jako przygotowanie do jego uroczystości 23 września. W ramach Nowenny, każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec prowadzony przez członków Grupy Modlitwy O. Pio oraz Mszę św. wieczorną z homilią.

5.    Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

6.    Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby KUL.

II. Ogłoszenia różne

7.    Rodziców dzieci uczęszczających do szkół poza naszą parafią a chcących, aby ich dziecko przygotowywało się do I Komunii św. w naszej parafii, prosimy o zapisanie tych dzieci dzisiaj lub za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 w sali nr 3 obok kancelarii parafialnej. Msza św. dla dzieci klas II. grup komunijnych z rodzicami będzie w niedzielę 27  września o godz. 14.00.

8.    Z radością informujemy i zapraszamy do zobaczenia nowej szaty graficznej naszej strony internetowej parafii.

9.    W ostatnim czasie do naszej wspólnoty przybyli: O. Łukasz Wożniak, który będzie pełnił obowiązki rektora naszego Seminarium, O. Andrzej Kiejza wykładowca KUL-u i br. Andrzej Zajkowski opiekujący się chorymi w naszym klasztorze. Życzymy im opieki Bożej i dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie parafialnej

10. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy  Bóg zapłać. Na nadchodzący tydzień życzymy trwania w łasce Bożej  i odwagi życia według przykazań Bożych.