23 Niedziela Zwykła 06.09.2009 r.

2. 13 września – w niedzielę czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy na Różaniec o 17.30, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie modlitewne i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Spotkanie Grupy Modlitwy O. Pio rozpocznie się tego dnia o 15.30 w sali konferencyjnej.

3. Msza św. dla dzieci przedszkolnych będzie sprawowana od przyszłej niedzieli o godz. 11.30 w starym kościele.

II. Ogłoszenia różne:

4. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoja działalność Parafialna Poradnia Rodzinna. Informacje znajdują się gablotach ogłoszeń.

5. Pierwsze spotkanie (Msza św. i katecheza) dla dzieci z kl. II i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św. odbędzie się niedzielę 27 września o godz. 14.00 w kościele. Zapisy dzieci, które mieszkają na terenie naszej parafii, a uczęszczają do szkół poza parafią, będą odbywać się w niedziele: 13 i 21 września po Mszy św. o godz. 11.30 w Sali nr 3 (za kancelarią parafialną). Terminy I komunii św. i rocznicy i komunii św. w naszej parafii – w gablocie ogłoszeń od strony kaplicy krągłej i na stronie internetowej parafii.

6. Bardzo prosimy Rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkoli o zatroszczenie o katechezę ich dzieci. Należy złożyć deklaracje u Dyrekcji Przedszkola o woli uczestnictwa dzieci w katechezie. Katecheza objęte są dzieci od 3 roku.

7. Nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem Poczekajka i Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Lublinie zapraszają do policealnych szkół zaocznych kształcących w zawodzie: – opiekun medyczny i – asystent osoby niepełnosprawnej. Nauka będzie trwała 1 rok, zajęcia planowane są w piątki /popołudniu/ i soboty, większość z nich będzie odbywać się przy naszej parafii. Podjąć naukę może każdy kto ukończył liceum ? nie jest konieczna matura. Cykl kształcenia jest bezpłatny. Stosowne dokumenty będą do pobrania w kancelarii parafialnej od poniedziałku 7 września. Pierwsze spotkanie ? zajęcia odbędą się 26 IX o godz. 10.00 w sali konferencyjnej (okrągłej) pod kościołem (wejście od strony kancelarii). Propozycję tę kierujemy przede wszystkim do osób mających problem ze znalezieniem pracy ale także tych wszystkich, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Informacje na plakatach i na stronie internetowej.

8. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy Bóg zapłać. Państwu Mariannie i Czesławowi Wąsik ? dziękujemy za wieloletnią troskę o piękno otoczenia zieleni i kwiatów wokół kościoła i przy figurze Matki Bożej i prace wykonane bezpłatnie. Życzymy im zdrowia i opieki Bożej. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w naszych Rodzinach.