NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ - 24.03.2024 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W Liturgii Kościoła jest to czas najwyższej rangi, również dla każdego wierzącego chrześcijanina przeżycie tych dni jest wyjątkowe, ze względu na obecne zbawcze działanie Boga. Na koniec ogłoszeń podamy szczegółowy program Triduum Paschalnego.

 

 1. Dzisiaj jeszcze o godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo „Gorzkie żale”. Dziękujemy bardzo serdecznie br. Tomaszowi Rogalińskiemu za tegoroczne prowadzenie tego nabożeństwa.

 

 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest przeniesiona z 25 marca na 8 kwietnia, po zakończeniu „wielkich dni”. Tego dnia będzie obchodzony Dzień Świętości Życia, rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego oraz błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

 

 

 1. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza na Wieczór Getsemanii, który odbędzie się w Wielki Poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Wieczór Getsemanii to nabożeństwo adoracji krzyża, namaszczenia go pachnącymi olejami i obsypania płatkami kwiatów, jako wyraz czci i uwielbienia naszego Pana w Jego męce. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Spowiedź w tym tygodniu: od poniedziałku do środy rano przed każdą Mszą św., a po południu od godz. 16.00 do 19.00. Spowiedź w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 8.00 do godz. 17.00, a w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do godz. 16.00. Informacje będą umieszczone na stronie internetowej parafii oraz wywieszone w gablotach ogłoszeń.

 

 1. Kancelaria parafialna podczas Triduum Paschalnego nie będzie czynna! W pilnej potrzebie prosimy dzwonić.

 

 1. Kaplica Adoracji czynna do czwartku do godz. 17.00, następnie będzie zamknięta i otwarta dopiero po rezurekcji Niedzieli Zmartwychwstania.

 

 1. W Wielki Piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia, a osoby od pełnoletniości aż do rozpoczęcia 60 roku życia, obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie. W Wielką Sobotę zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, czyli tzw. „post paschalny”.

 

 1. Dziś uczniowie ze SP nr 57 pod opieką pani Dyrektor Elżbiety Nesteruk rozprowadzają baranki paschalne z Caritasu w cenie 12 zł. A przed kościołem trwa dzisiaj zbiórka na Oliwię Krawczyk, chore dziecko z naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia tych akcji i dziękujemy za każdy gest dobra i życzliwości.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Jakimowiczem, z wyksztalcenia prawnikiem, z zawodu dziennikarzem, redaktorem „Gościa Niedzielnego”, a także liderem wspólnoty modlitewnej na katowickim Józefowcu. Spotkanie w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.00 w amfiteatrze.
 2. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza na warsztaty: „Zapanuj nad gniewem – budowanie dobrych relacji z samym sobą i innymi” które poprowadzi pani Urszula Zagan, pedagog i trener umiejętności społecznych. Warsztaty odbędą się w dniach 12 – 13 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na maila podanego na plakacie.

 

 1. (Do godz. 14.30).Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką, dekoracje świąteczne i świece paschalne. W tym tygodniu POCZYTAJKA będzie czynna w środę od godz. 17.00 do 19.00. W piątek od 17.00 do 18.00. W Wielką Sobotę od 9.00 do 13.00. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek nieczynna. 
 2. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy owocnego przeżycia tych szczególnych dni. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii. Niech Duch Święty otwiera Was na te największe tajemnice miłości i miłosierdzia Boga.   
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Teresa Romana Klauser i Krystyna Kluj z ul. Leonarda; Helena Komisarczuk z ul. Ułanów; Wincencja Bugajska i Józef Pomorski z ul. Krasińskiego; Anna Michno z ul. Herbowej oraz Tomasz Henryk Murawski z II wspólnoty neokatechumenalnej na Poczekajce. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …