II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2023 r.

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rekolekcje potrwają do środy 13 grudnia Porządek rekolekcji od poniedziałku do środy jest następujący: Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 10.00, 16.30 i 18.00. We wtorek dodatkowo wspólnotowa Liturgia pokuty i pojednania z indywidualną możliwością spowiedzi o godz. 19.15. Zapraszamy Was wszystkich serdecznie do skorzystania z tego czasu rekolekcyjnego oraz z sakramentu pokuty i pojednania. Ofiary zbierane na tacę w środę, na zakończenie rekolekcji, będą darem wdzięczności dla o. Roberta GŁUBISZA OP, i będą przeznaczone na potrzeby klasztoru poznańskiego.
 2. W związku z zakończeniem rekolekcji 13 grudnia, po Mszy wieczornej nie będzie nabożeństwa fatimskiego. Gdy chodzi o spowiedź przed Mszą św., to spowiednicy są w konfesjonałach pół godziny wcześniej, dotyczy to rekolekcji i każdej niedzieli, dlatego zachęcamy, aby przyjść wcześniej, skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania wcześniej, i potem już uczestniczyć w całej Eucharystii.
 3. Zapraszamy w dalszym ciągu na Roraty, które tradycyjnie są odprawiane na pierwszej Mszy porannej w dni powszednie, czyli o godz. 6.30. Jeszcze wcześniej, o godz. 6.05 są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy również na Roraty na 6.30, a po roratach zapraszamy was na mały poczęstunek do kawiarenki.    
 4. Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 14.15.
 5. (Czytać do 11.30) Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach projektu XVI edycji „Z Kulturą do Nieba” –  na przedstawienie “Opowieść Wigilijna” w wykonaniu Teatru The M.A.S.K. Zapraszamy wszystkich, a  szczególnie młodzież i dzieci z rodzicami, dzisiaj na godzinę 12.45 do amfiteatru na Poczekajce. Wstęp wolny.
 6. Osoby chore i starsze przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 7. Wigilia dla osób samotnych jest organizowana w piątek 22 grudnia. Zachęcamy osoby samotne z naszej parafii, które chciałyby spędzić razem z innymi ludźmi tę wyjątkową wigilię, o zapisanie się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u proboszcza. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli.   
 8. Do przyszłej niedzieli należy również złożyć wypełnione zaproszenie na wizytę duszpasterską. Zaproszenia są wyłożone na stolikach, można je wypełnić od razu w kościele i wrzucić do drewnianej skrzyni z napisem: ZAPROSZENIE NA KOLĘDE, stojącej w wejściu głównym do kościoła. Prosimy, aby nie wysyłać zaproszeń na skrzynkę mailową.
 9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać przy głównych drzwiach kościoła przez cały dzień dzisiejszy; opłatki będą dostępne również w czasie trwania rekolekcji adwentowych po każdej Mszy św.; dodatkowo opłatki są cały czas dostępne w POCZYTAJCE, w kancelarii parafialnej i na furcie klasztornej. Ofiara za opłatki jest dobrowolna. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone przy opłatkach, które pomogą nam pokrywać bieżące potrzeby kościoła. Jeśli ktoś w tym czasie nie może wyjść z domu do kościoła, to prosimy dzwonić, i wtedy opłatki dostarczymy do takiego domu.
 10. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki dobrowolnych ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Dziękujemy za te ofiary i wsparcie materialne.
 11. Paczuszka dla maluszka – to świąteczna akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek. W tym celu, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, stoi „paczuszkowa choinka”. Z choinki zabiera się bombkę, na której są informacje o sposobie pomocy, a paczuszkę przynosi się pod choinkę. Następnie paczuszki są przekazywane przez małżeństwa z Kościoła Domowego do wybranego podmiotu pomocy dzieciom.
 12. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom dzisiaj w wejściach do kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 10, 20 lub 25 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Lubelskiej.
 13. (Do 14.30) Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dziś gości nas pysznym ciastem własnej roboty młodzież absolwencka z Poczekajki. Zapraszamy w ich imieniu i dziękujemy im za gościnność.
 14. POCZYTAJKA zaprasza na przedświąteczną ofertę książek. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela artykuł: Konsekwencje in vitro. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy rozmowę z br. Szymonem Janowskim, kapucynem: Siła przyciągania. Jest również dodatek Niedzieli: „MAGAZYN – Kościół. Dziedzictwo. Ojczyzna”. W POCZYTAJCE jest do zakupienia kawa i herbata misyjna. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie inicjatyw prowadzonych przez naszych Braci misjonarzy. Serdecznie zapraszamy do wsparcia ich posługi.
 15. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony, za Waszą obecność i modlitwę, za wspieranie tak wielu dzieł charytatywnych. Na ten nowy tydzień adwentu życzmy Wam wszystkim mocy i miłości Bożej oraz polecamy Was Niepokalanemu Sercu Maryi.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Eliza Kazimiera Rejowska z ul. Skrzetuskiego; Mirosław Kazimierz Iłowiecki z ul. Romanowskiego; Stanisława Sabina Dobosz z ul. Irydiona; Lech Borkowski z ul. Wołodyjowskiego; Piotr Żukowski z ul. Molickiego; Mieczysława Płochacka z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…