I NIEDZIELA ADWENTU - 03.12.2023 r.

 1.  Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które tradycyjnie będą odprawiane na pierwszej Mszy porannej w dni powszednie, czyli o godz. 6.30. Roraty poprzedzać będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.05. Przynośmy ze sobą na Roraty świece lub lampiony. Roraty są dla wszystkich, również dzieci zapraszamy razem z rodzicami lub opiekunami na Roraty na godz.  6.30. Bezpośrednio po Mszy „roratniej” – w dni szkolne, czyli od poniedziałku do piątku – dzieci uczestniczące w roratach zapraszamy na skromny posiłek do kawiarenki.

 

 1. Sympozjum organizowane przez Sekcje Teologii Moralnej KUL, zatytułowane: UCZESTNICTWO – Osoba w życiu społecznym, z wykładami braci kapucynów: prof. Andrzeja Derdziuka i Wiesława Blocka,  we wtorek 5 grudnia. Informacje szczegółowe na plakatach.

 

 1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.00 w Sali FZŚ.

 

 1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek 8 grudnia. Porządek Mszy św. następujący: godz. 6.30; 7.30; 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. O godz. 12.00 rozpoczniemy nabożeństwo GODZINA ŁASKI. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP swoje imieniny będzie obchodził br. Andrzej Dejer. Msza św. w jego intencji w piątek o godz. 6.30. Polecamy solenizanta również Waszej modlitwie. 

 

 1. Śluby wieczyste s. Zuzanny Klary Popek, kapucynki NSJ, w sobotę 9 grudnia o godz. 12.00 na Poczekajce. Serdecznie zapraszamy.
 2. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na ostatnie wydarzenie w ramach projektu XVI edycji „Z Kulturą do Nieba” –  na przedstawienie “Opowieść Wigilijna” na podstawie “Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa, w wykonaniu Teatru The M.A.S.K. Spektakl od 5 roku życia. Zapraszamy w niedzielę 10 grudnia na godzinę 12.45 do amfiteatru na Poczekajce. Wstęp wolny.
 3. W II niedzielę Adwentu, czyli 10 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM, proboszcz i gwardian klasztoru warszawskiego.

 

 1. W tym roku, opłatki wigilijne nie będą roznoszone po parafii przez braci kapucynów. Poświęcone opłatki wigilijne można będzie nabywać przy głównych drzwiach kościoła przez trzy kolejne niedziele Adwentu, od dzisiaj, czyli 3, 10 i 17 grudnia przez cały dzień; również w czasie trwania rekolekcji adwentowych od 10 do 13 grudnia, po każdej Mszy św.; dodatkowo opłatki będą cały czas dostępne w POCZYTAJCE, w kancelarii parafialnej i na furcie klasztornej. Ofiara za opłatki jest dobrowolna. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone przy opłatkach, które pomogą nam pokrywać bieżące potrzeby kościoła. Jeśli ktoś nie może wyjść z domu do kościoła, to prosimy dzwonić, i wtedy opłatki przyniesiemy.

 

 1. Przy tej okazji ostrzegamy również naszych parafian, że po osiedlach lubelskich chodzą różni bardzo kreatywni ludzie i oferują różne rzeczy np. opłatki wigilijne, świece, sianko, podając się nawet za „wolontariuszki parafialne”, a nawet mają pismo z pieczątką od proboszcza, z tym, że proboszcz nic o tym nie wie. Dlatego prosimy Was, abyście w tym przedświątecznym czasie szczególnie uważali na różnych oszustów, którzy mogą „objawiać” swoją aktywność w domofonach, w telefonach, w smsach czy zaczepiając na ulicy. Prosimy Was, bądźcie ostrożni!

 

 1. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są wyłożone zaproszenia na wizytę duszpasterską. Osoby i rodziny katolickie, które chcą przyjąć w domu kapłana w czasie styczniowej kolędy, proszone są o złożenie wypełnionego zaproszenia w terminie do dnia 17 grudnia, czyli do III niedzieli Adwentu włącznie. Zaproszenie można wypełnić odręcznie w kościele, to jest minutka pisania. Wypełnione zaproszenia prosimy wrzucać do drewnianej skrzyni z napisem „ZAPROSZENIE NA KOLĘDĘ”, postawionej przy wejściu głównym do kościoła. Prosimy, aby nie wysyłać zaproszeń na maila, gdyż to powoduje dodatkowe utrudnienia organizacyjne.

 

 1. W zakrystii lub kancelarii można zapisać się na Wigilię dla osób Samotnych, która odbędzie się w dniu 22 grudnia. Osoby samotne bardzo serdecznie do tego zachęcamy. Zapisy najpóźniej do III niedzieli Adwentu.

 

 1. Informacje o Pielgrzymce Adwentowej do 3 Sanktuariów Maryjnych Lublina znajdują się w gablocie PIELGRZYMKI.

 

 1. (od 8.30 do 14.30) Do Kawiarenki u Franka na pyszne ciasto domowej roboty oraz gorącą kawę zaprasza nas dzisiaj młodzież oazowa z Poczekajki. Dziękujemy im za dzisiejszą posługę oraz za obecność w parafii.

 

 1. POCZYTAJKA zaprasza na przedświąteczną ofertę. Są najnowsze numery: Głos o. Pio i Trwajcie w miłości oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Niebo nie dla wszystkich. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Adwentowy Tryptyk ze św. Franciszkiem. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest również adwentowy numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun, a w nim program rekolekcji. Całej Redakcji Zwiastuna, na nowy rok duszpasterski, życzymy dalszych pomysłów, dobrych natchnień i Bożego błogosławieństwa oraz składamy gorące podziękowania za pracę, twórczość i profesjonalizm w redagowaniu gazetki.

 

 1. Dziękujemy Wam wszystkim Bracia i Siostry za wszelkie wsparcie duchowe i materialne, za dobro i życzliwość, za ofiary składane na kościół i klasztor. Na ten nowy tydzień i czas Adwentu niech Pan obdarzy Was sercem pełnym radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Zawadzka z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…