UROCZYSTOĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26.11.2023 r.

 1. Przed nami ostatnie dni listopada i wspólnej modlitwy za zmarłych. W tym tygodniu, do czwartku włącznie, będą czytane „wypominki” z Osiedla Konstantynów. Najpierw będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.20, a następnie Msza św. za zmarłych o godz.18.00. 
 2. W czwartek 30 listopada swoje imieniny będą obchodzić: br. Andrzej Derdziuk, nasz profesor i duszpasterz wielu grup; br. Andrzej Krawczyk, duszpasterz i kapelan szpitala; br. Andrzej Cebula, duszpasterz dzieci i ekonom klasztoru. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w czwartek na godz. 6.30 i polecamy solenizantów również Waszej modlitwie.
 3. Nabożeństwo uzdrowienia w czwartek 30 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, następnie adoracja, uwielbienie i modlitwy wstawiennicze. 
 4. Zachęcamy gorąco do wsparcia akcji „Pomocnik świętego Mikołaja”. Można to zrobić  na różne sposoby: ufundować paczkę dla jednego dziecka w Sekretariacie Świętego Mikołaja, znajdującym się w kawiarence (koszt paczki 150 zł) lub wesprzeć taką paczkę inną kwotą, dowolną, składając ofiarę w sekretariacie lub na konto z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia dzisiaj w Sekretariacie Św. Mikołaja, gdzie dyżurują członkowie Stowarzyszenia i wolontariusze, którzy udzielają szczegółowych informacji. Święty Mikołaj wręczy paczki dzieciom w sobotę 2 grudnia w amfiteatrze o godz. 12.00.
 5. Ruszają także zapisy osób samotnych, które chcą spędzić razem, w refektarzu klasztornym, w dniu 22 grudnia Wigilię dla Samotnych. Takie osoby prosimy o zgłaszanie się do niedzieli 17 grudnia, w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u proboszcza. 
 6. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu rozpocznie nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W pierwszym tygodniu Adwentu będą roznoszone po parafii opłatki wigilijne. Porządek  roznoszenia opłatków podamy za tydzień. Z opłatkami będą również roznoszone kartki, jako zaproszenia na wizytę duszpasterską w styczniu 2024 r. Prosimy, aby takie kartki po otrzymaniu złożyć jak najszybciej, a najpóźniej do III niedzieli Adwentu, czyli do 17 grudnia.   
 7. Pod patronatem Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika w dniu 3 grudnia o godz. 13.30 na Rynku Starego Miasta rozpocznie się Orszak Świętego Mikołaja, który przejdzie ulicami Lublina. Dokładny program jest umieszczony na plakatach i na stronie internetowej wydarzenia: orszak.parafiamikolaj.pl. 
 8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 4 grudnia o godz. 19.00 w Sali konferencyjnej. 
 9. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: „Osoby trans w Kościele”. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: „Korony z głów, PAN idzie”. Dzisiaj POCZYTAJKA jest czynna cały dzień, a przy drzwiach głównych rozprowadzane są kalendarze parafialne. To ostatnia okazja, aby nabyć taki kalendarz, a przez to wesprzeć akcje prowadzone w parafii. 
 10. Zapraszamy do „Kawiarenki u Franka”. Dzisiaj dobrym ciastem i gorącą kawą goszczą nas małżeństwa z Kościoła Domowego. Dziękujemy im za gościnność i zapraszamy serdecznie do kawiarenki. A zainteresowanych duchowością małżeńską i formacją w Domowym Kościele zapraszamy do rozmowy.
 11. Dzisiaj do puszek wystawionych przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na pomoc osobom bezdomnym. Dziękujemy gorąco za to wsparcie. 
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie duchowe i materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Chrystus króluje w Waszych sercach przez wiarę oraz miłość, i obejmie Was swoim błogosławieństwem. 
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Leonard Tadeusz Banaszak z ul Żulińskiego. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…