XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2023 r.

 1. Przez cały listopad jest odmawiany Różaniec za zmarłych o godz. 17.20, a o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych z Osiedla Sienkiewicza. Kartki wypominkowe są jeszcze wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła, można je wciąż składać w zakrystii.
 2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jutro 13 listopada na Msze św. z nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00, a następnie nabożeństwo fatimskie.
 3. Każdego 16 dnia miesiąca, o ile to będzie możliwe, na godz. 18.00 będzie również sprawowana Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II. Zapraszamy w czwartek 16 listopada na godz. 18.00.
 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.00 w Sali FZŚ.
 5. Akcja „Makulatura na Misje” w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, do około godz. 15.00.
 6. Od przyszłej niedzieli rusza Sekretariat św. Mikołaja. Członkowie Stowarzyszenia i wolontariusze, zapraszają po każdej Mszy św. do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. „Pomocnikiem” może być każdy, kto chce zasponsorować paczkę dla dziecka. Mogą to być także rodzice dla swojego dziecka. Koszt paczki w tym roku to 150 zł. Paczki zostaną przekazane dzieciom w sobotę 2 grudnia w amfiteatrze. Można także ofiarę na paczkę złożyć w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy i zachęcamy do tej dobroczynnej inicjatywy.
 7.  POCZYTAJKA zaprasza po wiele ciekawych książek, i nie tylko, również po nasze kalendarze parafialne. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł Polska pod patronatem – Kim są duchowi opiekunowie Rzeczypospolitej i po co ich mamy, oraz raz artykuł „Radykał w habicie” o bracie Maurycym Kubraku – kapucynie, który posługiwał na Poczekajce.  Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł: Rozwodnicy w Kościele. Dostępna jest również prasa dla dzieci Staś, Promyczek i Anioł stróż oraz nowy numer –Głos o.Pio.
 8. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj pysznym ciastem domowej roboty oraz kawą podejmuje nas Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Zapraszamy serdecznie i gorąco dziękujemy wspólnocie RSMU.  
 9. Dzisiejszej niedzieli wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek naszych braci i siostry żyjących na Bliskim Wschodzie. Dziękujemy za to duchowe i materialne wsparcie.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na klasztor i kościół. Za wszystkich naszych Parafian i Dobrodziejów modlimy się i życzymy Wam w tym tygodniu wrażliwości na obecność i bliskość Boga oraz męstwa i odwagi w każdej trudnej sytuacji.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Anna Maria Witkowska z ul. Leonarda; Wiesława Woźniak z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…