XXXI Niedziela Zwykła - 05.11.2023 r.

  1. Spotkanie Członków Żywego Różańca, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, dzisiaj o godz. 15.00. 
  2. Wspólnota Imienia Jezus zaprasza na pierwsze poniedziałki miesiąca z Małą Arabką, czyli św. Marią od Jezusa Ukrzyżowanego. Jutro o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta wotywna o Duchu Świętym, a po niej Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.  Jednocześnie Wspólnota IHS zaprasza  dorosłych, młodzież oraz dzieci w wieku od 5 lat na Rekolekcje “Oddanie 33”. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne rozpocznie się jutro po Mszy Świętej o godz. 18.00. Uroczysty akt zawierzenia życia Jezusowi przez ręce Matki Bożej odbędzie się 12 grudnia. Serdecznie zapraszamy!
  3. W sobotę 11 listopada, obchodzimy w Polsce Święto Niepodległości, czyli kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Porządek Mszy św. częściowo świąteczny, czyli: godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Niech ten dzień zachęci nas do szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Zachęcamy również do wywieszenia flag narodowych, aby w ten sposób manifestować nasze Narodowe Święto. Tego dnia przed kościołem nasi harcerze z Poczekajki będą kwestować na swoje potrzeby oraz będą rozprowadzać małe biało-czerwone chorągiewki narodowe.
  4. Przez cały listopad jest odmawiany Różaniec za zmarłych o godz. 17.20, a o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych z Osiedla Krasińskiego. Kartki wypominkowe są jeszcze wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła, można je wciąż składać w zakrystii.
  5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na następne wydarzenie w ramach projektu XVI edycji „Z Kulturą do Nieba”Na koncert zespołu TARAKA. Zapraszamy na koncert dzisiaj o godz. 19.15 do amfiteatru na Poczekajce. Szczegółowe informacje o koncercie i zespole na stronie parafii i Stowarzyszenia. 
  6. POCZYTAJKA  (czynna od godz. 8.00 do 14.30).zaprasza po wiele ciekawych książek, i nie tylko, również po nasze kalendarze parafialne. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny dokument kończący pierwszy etap synodu zatytułowany: List do Ludu Bożego. Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł: Windą do Nieba, o nowej adhortacji papieskiej poświęconej św. Teresie od Dzieciątka Jezus. 
  7.  Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj pysznym ciastem domowej roboty i kawą podejmuje nas wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin. Zapraszamy serdecznie w ich imieniu i dziękujemy im gorąco za posługę.  
  8. Za tydzień 12 listopada wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzić będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wesprzemy modlitwą i ofiarą do puszek naszych braci i siostry żyjących na Bliskim Wschodzie. 
  9. Dziękując Panu Bogu za wszelkie dobro uczynione wobec każdego z nas, wobec każdej naszej rodziny, wobec całej naszej Ojczyzny, prosimy również o zbawienie wieczne dla zmarłych, niech dobry Bóg da im nagrodę życia wiecznego. A Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa pokoju i pomyślności. 
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Majewska z ul. Krasińskiego. Polećmy Bożemu miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…