XXVI Niedziela Zwykła - 01.10.2023 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Niedzielę św. Franciszka, która ma być dniem chrześcijańskiej ekologii integralnej i dziękczynieniem Panu Bogu za wszelkie dzieło stworzenia. W związku z tym, zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę uwielbienia Boga za dzieło stworzenia oraz zachęcamy do zabrania ze sobą zwierząt do błogosławieństwa. Rozpoczęcie spotkania przy starym kościele o godz. 14.30. Będzie także gorący posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka oraz Siostry Kapucynki i pyszne ciasto przygotowane przez wszystkie wspólnoty z Poczekajki, za co serdecznie wszystkim wspólnotom dziękujemy.

 

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 15.00 w dużym kościele.

 

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie na wspólny różaniec na godz. 17.30. Zachęcamy do tej modlitwy wszystkich, w miarę możliwości w kościele, ale także do pielęgnowania tej modlitwy w domach i w rodzinach. Dzieci od tego roku zapraszamy na różaniec razem z dorosłymi, czyli na godz. 17.30, z tym, że dzieci  będą prowadziły różaniec we wtorki, środy i czwartki.

 

 1. Wspólnota Imienia Jezus zaprasza na pierwsze poniedziałki miesiąca z Małą Arabką, Marią od Jezusa Ukrzyżowanego – Błogosławioną Karmelitanką Bosą. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta wotywna o Duchu Świętym, a po niej Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.  

 

 

 1. Trwa Nowenna przed  Uroczystością św. Franciszka. Zapraszamy na godz. 17.00 na Godzinki o św. Franciszku, następnie modlitwy nowennowe, różaniec i Msza św. o godz. 18.00.  

 

 

 1. Uroczystość św. Franciszka w środę 4 października. Porządek Mszy św. następujący: godz. 6. 30; 7.30; 8.30 oraz godz. 18.00. Zapraszamy bardzo serdecznie na tę uroczystość odpustową. Po Mszy wieczornej nabożeństwo Transitus upamiętniające śmierć Franciszka oraz Jego przejście do chwały Nieba. Słowo Boże tego dnia będzie głosił br. Michał Kulczycki.

 

 1. W Uroczystość św. Franciszka rozpocznie się w Rzymie Synod Biskupów. Wezmą w nim udział mianowani wczoraj nowi kardynałowie, w tym nasz polski kardynał Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy wezwani razem do modlitwy do Ducha Świętego o jak najlepsze owoce tego synodu.  

 

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej: I Czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne – zapraszamy przez cały dzień do Kaplicy Adoracji. I Piątek m-ca – zapraszamy dzieci na spowiedź na godz. 16.00, a następnie Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. I Sobota m-ca – zapraszamy na Mszę św. z nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja i różaniec jako warunki wynagrodzenia za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. W piątek 6 października, swoje imieniny będzie obchodził Artur Fredo, Rektor seminarium oraz wikary klasztoru na Poczekajce. Polecamy go również Waszej modlitwie i zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek o godz. 6.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się katechezy ewangelizacyjne Drogi Neokatechumenalnej prowadzone przez Braci z V wspólnoty na Poczekajce. Pierwsza katecheza w niedzielę 8 października, w starym kościele, o godz. 19.00. Bracia z Drogi chodzą też po domach z ewangelizacją, ale trzeba ich sprawdzać czy mają pozwolenie od proboszcza, bo okazuje się, że chodzą na naszym osiedlu też Świadkowie Jehowy, więc można się pomylić.

 

 1. Uroczystości odpustowe w parafii Matki Bożej Różańcowej w niedzielę 8 października o godz. 12.00. Zapraszamy w imieniu ks. dziekana Marka na tą uroczystość.

 

 1. W poradni rodzinnej, w poniedziałki, zamiast psychologa, dyżur będzie pełniła pani Agnieszka Mycek, coach chrześcijański. Wszystkie informacje szczegółowe są na ulotkach wyłożonych na stolikach i na plakatach. Zapraszamy do zapoznania się z tą ofertą pomocy.

 

 1. Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży w czwartki, godz. 18.15, w amfiteatrze. Szczegóły na plakatach.
 2. W tym tygodniu również akcja „MAKULATURA NA MISJE”. Kontener będzie podstawiony od poniedziałku z rana do piątku, do ok. godz. 15.00.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI, która będzie czynna dzisiaj cały dzień. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela rozmowa z ks. kard. Grzegorzem Rysiem: Kościół się zmienia”. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: „Chrystus i Jego Aniołowie” oraz dodatek Gość Extra o objawieniach Maryjnych. Dziś przed kościołem można nabyć kalendarz parafialny ze zdjęciami braci kapucynów, przygotowany przez POCZYTAJKĘ. Zebrany dochód będzie wsparciem akcji prowadzonych w parafii. Serdecznie zachęcamy do nabycia kalendarza.

 

 1. Po wakacyjnej przerwie, w przyszłą niedzielę,  ruszy Kawiarenka u Franka.

 

 1. Na ten nowy tydzień, niech  Bóg obdarzy Was wyobraźnią  miłosierdzia oraz otworzy Wam serca na swoje dary. Polecamy Was wszystkich szczególnej opiece św. Franciszka.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Stolarz z ul. Namysłowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…