XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2023 r.

 1. Jutro Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i polskiej młodzieży. Przy tej okazji jeszcze raz zapraszamy dzieci i młodzież do różnych grup i wspólnot w parafii takich jak: ministranci, lektorzy, Dzieci Fatimskie, Oaza, Oaza Dzieci Bożych, zuchy i harcerze.
 2. W sobotę 23 września przypada liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Grupa Modlitwy o. Pio wraz z br. Andrzejem Derdziukiem zaprasza na tzw. Triduum, czyli duchowe przygotowanie przed tą uroczystością, w środę, czwartek i piątek. Najpierw modlitwa różańcowa o godz. 17.25, z rozważaniem tajemnic według św. o. Pio, a następnie Eucharystia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 3. W sobotę 23 września o godz. 11.00 dwie siostry kapucynki s. Magdalen Pacana i s. Anita Baczewska złożą swoje śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Kapucynek NSJ. Eucharystii będzie przewodniczył minister prowincjalny br. Łukasz Woźniak. Serdecznie zapraszamy na te uroczystości.
 4. Do niedzieli 24 września trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Dzieci do tzw. Grupy parafialnej zapisują się w kancelarii. Prosimy o zapoznanie się zainteresowanych rodziców z informacjami na stronie internetowej. Pierwsza Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 14.15.
 5. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 07 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Grafik spotkań dla narzeczonych jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 6. W Poradni Rodzinnej nastąpiła zmiana. Spotkania dla narzeczonych będą prowadzone we wtorki, a nie w środy jak było do tej pory. Dziękujemy również pani Kasi za prowadzenie spotkań w latach poprzednich, a od września witamy w poradni Asię i Albina Krzymowskich, którzy będą prowadzić spotkania dla narzeczonych.
 7. Katechezy dla dorosłych „Dekalog w świetle Ewangelii”, rozpoczną się w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie w czwartek 21 września o godz. 19.00. Katechezy mają charakter biblijny i są otwarte dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę lub przekazywać ją innym. Spotkania poprowadzi ks. Sebastian Dec oraz s. Zuzanna Głasek, kapucynka NSJ.
 8. 24-godzinne spotkanie modlitewne pod hasłem „Ja Jestem” organizowane przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się 30 września w Hali Globus. W programie Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także konferencje gości z Polski i z zagranicy. Szczegółowe informacje są podane na folderkach rozdawanych dzisiaj po Mszy św. przed kościołem.
 9. Biuro Radia Maryja czynne w każdą niedzielę do 13.00. Zapraszamy również do Biblioteki Parafialnej, która jest czynna w niedziele od 9.30 do 13.00. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam do nabycia podręczniki do religii oraz prasa katolicka, książki i pamiątki religijne, nowe miesięczniki: Głos o. Pio, Różaniec oraz Promyczek Dobra i Anioł Stróż. W tygodniku Niedziela specjalne dodatki dla rodziców i dzieci; W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Gdy emocje zastępują rozum.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Maryi towarzyszy Waszym troskom i radościom w codziennym życiu oraz umacnia wiarę.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Lucyna Janczyk z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..