XXI Niedziela Zwykła - 27.08.2023 r.

 1. Od następnej niedzieli wracamy do porządku przed wakacyjnego, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 19.30, tylko popołudniu o godz. 16.00, a potem wieczorna o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej:

       –  I  piątek miesiąca  – Zapraszamy dzieci na spowiedź od godziny 16.00. Następnie  Msza św. dla dzieci o 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

         – I sobota miesiąca – zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi oraz medytacja.

 

 

 1. Pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy z Poczekajki w sobotę 2 września po Mszy św. porannej, czyli ok. godz. 7.30. Wejście do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej ok. godz. 17.00. Wymagane są zapisy z podaniem nazwiska i daty urodzenia, potrzebne do ubezpieczenia. Zapisy jeszcze w tym tygodniu, do 31 sierpnia, na furcie klasztornej, w zakrystii lub w kancelarii. Program uroczystości odpustowych znajduje się na stronie internetowej Sanktuarium Wąwolnicy.

 

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą niedzielę września o godz. 15.00 w dużym kościele.

 

 1. Prowadzimy zapisy na kantorów psalmów, czyli osób, które chcą śpiewać psalmy podczas liturgii Mszy św. Mogą to być zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zapisy w zakrystii u br. Marka z podaniem numeru telefonu.

 

 1. W kancelarii można już wybrać zdjęcia z jubileuszy małżeńskich, które odbyły się na wspólnej Eucharystii w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej parafii wraz z poświęceniem plecaków w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Młodzież szkół średnich zapraszamy na Eucharystię w poniedziałek 4 września na godz. 8.00.

 

 1. Akcja „Makulatura na misje” w tym tygodniu. Kontener będzie podstawiony od poniedziałku 28 sierpnia, do piątku 1 września, do ok. godz. 15.00. Prosimy, aby nie zostawiać makulatury, gdy kontener jest już zabrany.

 

 1. Spotkanie Duszpasterstwa Prawników Archidiecezji Lubelskiej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (kościół powizytkowski) odbędzie się 15 września o godz. 18.00. Rozpoczęcie Mszą Świętą.  

 

 1. (Do 14.30) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Punkt zwrotny. W tygodniku Niedziela artykuł: Taktyka Matki Bożej. W POCZYTAJCE są również podręczniki do nauki religii w szkołach.

 

 1. Na ten ostatni tydzień wakacji, życzymy Wam duchowego zapału wiary i nowych sił oraz wytrwałości w czynieniu dobra. Niech Matka Boża, wspiera Was we wszystkich waszych potrzebach i wyprasza błogosławieństwo u Jezusa.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Dyś z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…