XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2023 r.

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00, następnie skrócone czuwanie modlitewne, bez procesji fatimskiej, ze względu na to, że o godz. 19.30 będzie jeszcze sprawowana  Msza św. w porządku wakacyjnym.

 

 1. W drugą niedzielę sierpnia, czyli dzisiaj, w kościołach diecezji lubelskiej, ofiary składane na tacę są przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Caritas diecezji lubelskiej. W imieniu Caritas dziękujemy za te ofiary.

 

 1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we wtorek. Porządek następujący: O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, następnie porządek Mszy św. niedzielny, wakacyjny, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 tylko dodatkowa wieczorna o godz. 19.30. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na zakończenie Mszy św. przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa płodów ziemi: zbóż, ziół, kwiatów i owoców, które przynosimy do świątyni, okazując w ten sposób wdzięczność Panu Bogu za dary natury i prosimy Boga o Jego błogosławieństwo dla ziemi.  

 

 1. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w dniu 15 sierpnia będzie przeprowadzona ogólnopolska zbiorka do puszek przeznaczona na pomoc ofiarom powodzi w Słowenii.

 

 1. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Leżajska.
  Wyjazd 26 sierpnia o 6.15.

 

 1. Spotkanie Golgota Młodych odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem w dn. 24 – 27 sierpnia. Zapraszamy ludzi młodych na to spotkanie prowadzone przez braci kapucynów. Szczegóły na stronie internetowej golgotamlodych.pl. Formularz zgłoszeniowy na stronie parafialnej pod wydarzeniem „Lubelska Pielgrzymka” –  zapisy.poczekajka.pl

 

 1. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej SMAL w Garbowie w dn. 16 – 20 sierpnia. Szczegóły dla zainteresowanych na plakatach i na stronie internetowej.

 

 1. (Czytać do godz. 14.30) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: „Jesteście nadzieją na inny świat”. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: „Franciszek znów porwał młodych”. Jest również wakacyjna prasa dla dzieci: „Staś”, „Promyczek Dobra” i „Anioł Stróż”. Są już również podręczniki do religii.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim spotykamy się z Waszej strony, za wsparcie materialne i duchowe. Na ten nowy tydzień wszystkim Wam Bracia i Siostry, waszym rodzinom i bliskim, gościom przebywającym w naszej parafii, wszystkim przebywającym na wakacjach, wszystkim pracującym życzymy obfitości Bożych darów i opieki Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SILOE składa podziękowania wszystkim ofiarodawcom zbiórki do puszek w niedzielę 16 lipca. Kwota wyniosła 5 595 zł. Natomiast minionej niedzieli na turnus rehabilitacyjny dla Moniki zbiórka wyniosła: 3485 zł. Przekazujemy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania  wraz z zapewnieniem o modlitwie.  

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marek Konrad Szymański z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…