XIII Niedziela Zwykła - 02.07.2023 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli, do końca sierpnia, nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast w zamian będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 19.30.
 2. Święto NMP Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej jutro, 3 lipca. Msza święta pontyfikalna o godz. 19.00. – przewodniczy i słowo Boże głosi ks. Bp Marek Solarczyk, biskup radomski. Po Mszy procesja różańcowa ulicami miasta. Serdecznie zapraszają na te uroczystości abp Stanisław Budzik i ks. proboszcz katedry.
 3. W tym tygodniu przypada:
 • I czwartek m-ca – dlatego zapraszamy na modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do Kaplicy Adoracji przez cały dzień.
 • I piątek – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30.
 1. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest wyłożona Księga łask i próśb za wstawiennictwem sługi Bożego br. Kaliksta Kłoczko.
 2. Akcja „Makulatura na Misje” w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku do godz. ok. 15.00. Następna zbiórka makulatury dopiero po wakacjach.
 3. Kancelaria parafialna czynna w wakacje w godz. od 16.00 do 19.00, tylko w soboty od 16.00 do 17.30. Przez cały lipiec, w dni powszednie, nie będzie pana Konrada, organisty. Jeśli ktoś będzie chciał zaśpiewać psalm czy aklamację podczas Eucharystii, to prosimy, aby zgłosić się wcześniej do zakrystii.  
 4. Uroczystości 43. Rocznicy strajku lubelskich kolejarzy,  odbędą się w niedzielę 16 lipca na terenie byłej Lokomotywowni wg programu który jest dostępny na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 5. (Czytać do 14.30) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: Synodalny kompas. Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł: Ostatni wynalazek człowieka. Jest również prasa dla dzieci: Staś i Promyczek Dobra oraz nowy numer Trwajcie w miłości. POCZYTAJKA w wakacje będzie czynna tylko w niedzielę od 8.00 do 14.30.
 6. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wakacyjny numer naszej gazetki parafialnej ZWIASTUN.  W nim sporo relacji z ostatnich wydarzeń parafialnych. Zachęcamy do zabrania, można go również sprezentować swoim bliskim czy znajomym na wyjedzie wakacyjnym.
 7. Kochani Parafianie, Sympatycy i Przyjaciele Poczekajki oraz Goście, dziękujemy Wam za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie dobro. Życzymy Wam wszystkim obfitości Bożych darów i serca otwartego na Boga i Jego słowo. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy życzymy bezpiecznej podróży, dobrego wypoczynku i odnajdywania Boga w śladach, które zostawia na ziemi. Wszystkim pracującym i pozostającym na miejscu życzymy dobrego, spokojnego tygodnia.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Jerzy Stefan Ruszczyk z ul. Bohaterów Monte Cassino; Alicja Maria Mączka z ul. Namysłowskiego oraz Irena Łomańska – Ilczuk z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie