VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14.05.2023 r.

 1. Kandydaci do sakramentu bierzmowania, dzisiaj po Eucharystii o godz. 16.00, zostają na spotkanie formacyjne.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Niech wspólny śpiew litanii do Matki Bożej będzie naszą modlitwą w intencjach dzieci, młodzieży, rodzin, Ojczyzny, Kościoła i pokoju na świecie.
 3. W tym tygodniu dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 38 oraz ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego będą przeżywały tzw. „biały tydzień”. Zapraszamy dzieci z rodzicami na nabożeństwa majowe i na uroczyste Eucharystie na godz. 18.00 w poniedziałek, wtorek i czwartek. W piątek 19 maja o godz. 17.00 wszystkie grupy komunijne będą uczestniczyły we wspólnej Eucharystii w katedrze lubelskiej, gdzie pojedziemy z pielgrzymką dziękczynną. Dojazd we własnym zakresie. Komunia rocznicowa w sobotę 27 maja o godz. 11.00.
 4. Święto św. Feliksa z Cantalice, Patrona dzieci, obchodzone będzie w czwartek 18 maja. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko komunijne, na nabożeństwo majowe i na Mszę św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się namaszczenie dzieci olejem św. Feliksa.
 5. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych żołnierzy II Korpusu Polskiego Gen. Władysława Andersa w 79. rocznicę zdobycia wzgórza Monte Cassino będzie sprawowana w czwartek 18 maja o godz. 11.00 w naszym kościele, a po niej uroczystości pod pomnikiem Bohaterów Monte Cassino. Zapraszamy szczególnie mieszkańców osiedli. 
 6. W czwartek 18 maja zapraszamy na spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem podczas Drogi Światła. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.30 w sanktuarium Świętej Rodziny przy ul. Jana Pawła II, a zakończy Apelem Maryjnym w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej przy ul. Bursztynowej. Serdecznie zapraszamy.
 7. Trzydniowe rekolekcje dla mężczyznDroga Odważnych – rozpoczynają się w naszej parafii jutro 15 maja. Spotkanie o godz. 19.00 w amfiteatrze. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.
 8. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowenny będą w czasie nabożeństwa majowego przed Mszą św. wieczorną.
 9. Zapisy na Spotkanie dla młodzieży na Lednicy w dniu 3 czerwca u br. Pawła Działy lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej parafii.
 10. Małżonków obchodzących w tym roku okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Wspólne celebrowanie jubileuszy odbędzie się 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Eucharystii o godz. 18.00.
 11. Poszukujemy chętnych wychowawców kolonijnych na poprowadzenie w lipcu na Poczekajce półkolonii dla dzieci. Informacje u proboszcza.
 12. Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta z ul. Zielonej prowadzi akcje charytatywną pod nazwą „WSPIERAJMY LOKALNIE” polegającą na zbiórce odzieży używanej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, obuwia oraz akcesoriów domowych. Akcja prowadzona będzie od czwartku, w wyznaczonym kontenerze, który będzie stał od strony zakrystii. Całkowity dochód z akcji na Bractwo Miłosierdzia.
 13. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj można zjeść dobre ciasto, wypić kawę oraz porozmawiać o życiu zakonnym z braćmi z seminarium i po nowicjatu.
 14. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć pamiątki komunijne, ciekawe książki, prasę katolicką. Są nowe czasopisma dla dzieci: Staś, Anioł Stróż, Promyczek oraz Głos o. Pio i Trwajcie w miłości. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Polska oglądana z Nieba. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Kościół marzeń już istnie. 
 15. Wszystkim Wam Bracia i Siostry dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie dobro; życzymy Wam Bożego pokoju i trwania w przykazaniu miłości, aby Bóg udzielał Wam i Waszym rodzinom potrzebnych darów do prowadzenia życia chrześcijańskiego.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Anna Kowalczyk z ul. Śnieżyńskiego; Marianna Marta Chojak z ul. Skrzetuskiego oraz Tomasz Sławomir Pawłowski z ul. Krasińskiego. Polecamy również Bożemu Miłosierdziu śp. Zbigniewa Fredo, Tatę naszego br. Artura, rektora seminarium. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…