II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 16.04.2023 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Święta Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkiej Nocy. Z tym dniem Pan Jezus związał niezwykłe obietnice. Do siostry Faustyny powiedział między innymi: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Pan Jezus obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach, szczególnie w godzinie miłosierdzia, czyli o godz. 15.00. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Godzinę Miłosierdzia, początek nabożeństwa o godz. 15. 00. 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest również Świętem Patronalnym Caritasu i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają w naszej parafii dzieła Caritas z serca dziękujemy. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek są przeznaczone na Fundusz Caritas. Zwieńczeniem Tygodnia Miłosierdzia będzie „Dzień Dobra” w sobotę 22 kwietnia i piknik rodzinny na Placu Litewskim od godz. 13.00. Zachęcamy do udziału.

 

 1. Uroczyste rozpoczęcie przygotowania młodzieży grupy młodszej do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00.

 

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w sobotę 22 kwietnia o godz. 18.00. Przed Mszą o godz. 17.20 różaniec w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Rity. Intencje można składać w zakrystii.

 

 1. W sobotę 29 kwietnia o godz. 10.00 będzie celebrowana Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika rozpoczynająca etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego br. Kaliksta Kłoczko. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

 1. W Galerii na stronie internetowej parafii poczekajka.pl są już umieszczone zdjęcia z liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy naszym fotografom z Koła Fotograficznego: Emilowi, Jaromirowi, pani Małgosi i innym za fotorelacje z tej pięknej wielkanocnej liturgii Triduum. Na stronie internetowej parafii w zakładce PLIKI AUDIO są również umieszczone rekolekcje wielkopostne do ponownego odsłuchania.

 

 1. Akcja Makulatura na Misje w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku do godz. 15.00.

 

 1. Kolejny grafik Ankiety Bezpieczeństwa na Osiedlu Sienkiewicza jest wywieszony w tablicach ogłoszeń.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza na warsztaty dla rodziców i nie tylko pt. „Zapanuj nad swoim gniewem”. Warsztaty poprowadzi wieloletni pedagog i trener umiejętności zastępowania agresji pani Urszula Zagan. Termin warsztatów 21 – 22 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na maila stowarzyszenia. Informacje na plakatach.

 

 1. Poradnia rodzinna – ale tylko porady psychologa (niestety znów nie mamy prawnika) będzie czynna we wtorki od godz. 17.00 do 19.00, od najbliższego wtorku. Porady bezpłatne.

 

 1. (Czytać od 8.30 do 14.00) Zapraszamy do Kawiarenki „U Franka”. Dzisiaj na kawę i pyszne ciastko zapraszają nas członkowie SPPP. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do kawiarenki również osoby, które mają jakieś ciekawe pomysły i chciałyby same jako wolontariusze zaangażować się w działalność Stowarzyszenia. Dodatkowo osoby, którym zostały rozliczone PIT-y, ale ze względu na większą kwotę zwolnioną od podatku, nie było żadnej darowizny, mogą również wesprzeć Stowarzyszenie dobrowolną ofiarą, za którą serdecznie dziękujemy.

 

 1. Zapraszamy również do POCZYTAJKI. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł o ks. Franciszku Blachnickim: Heroiczny i niepokorny. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: W promieniach Miłosierdzia. Jest też prasa dla dzieci oraz czasopismo Zbliżenia dla małżonków.

 

 1. Przypominamy i prosimy, aby pod kościół na górę nie wjeżdżały inne samochody, tylko osoby z niepełnosprawnością i na wyznaczone w tym celu miejsca.

 

 1. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro. Na ten kolejny wielkanocny tydzień życzymy Wam wszystkim, aby Bóg umocnił Waszą żywą nadzieję, zdrowie fizyczne i psychiczne, obdarzył łaską miłosierdzia, i udzielił Wam wszystkim swojego błogosławieństwa pokoju.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zdzisław Sylwester Czyżewski z ul. Ułanów; Bogdan Marian Miciuła z ul. Herbowej; Witold Smyl z ul. Krasińskiego; Anna Osadczuk z ul. Romanowskiego oraz Zofia Michałowska z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…