VI Niedziela Zwykła - 12.02.2023 r.

  1. Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o zorganizowaniu w Archidiecezji Lubelskiej zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się we wszystkich kościołach Archidiecezji w niedzielę 12 lutego, czyli dzisiaj, a pierwotnie przewidziana na tę niedzielę zbiórka na „Fundusz Wschodni” zostaje przeniesiona na inną niedzielę.
  2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. czuwanie fatimskie połączone z modlitwą różańcową i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  3. We wtorek, 14 lutego, Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy oraz 81 rocznica powstania Armii Krajowej, uważanej za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie. Tego dnia także wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych. Wszystkim parom narzeczonych życzymy wzrostu w pięknej, czystej miłości.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć s. Hieronimę Kondracką, ze zgromadzenia sióstr albertynek, które prowadzą przytulisko dla kobiet bezdomnych i matek samotnie wychowujących dzieci. Będzie możliwość wsparcia tego przytuliska.
  5. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, zapraszamy do Galerii w amfiteatrze na wystawę malarstwa malarzy z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – Małgorzaty Kuszewski i Juliusza Wierzbickiego. Natomiast na godz. 12.30 (po Mszy św.) do amfiteatru, zapraszamy szczególnie dzieci na walentynkowo-karnawałowy spektakl taneczny w wykonaniu dziecięcych zespołów tanecznych prowadzonych przez panią Małgorzatę Kuszewski.
  6. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwości przekazania 1,5 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać. Odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.
  7. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka(Do godz. 14.30). Dzisiaj goszczą nas członkowie Grupy św. Rity. W ich imieniu zapraszamy Was na pyszne domowe ciasto, a im dziękujemy za posługę i gościnność.
  8. (Ogłoszenie tylko do 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI i do Biblioteki Parafialnej. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Podboje we dwoje, czyli przepis na miłość. Natomiast w Gościu Niedzielnym rozmowa z bp Edwardem Dajczakiem: Patrzę w przyszłość z nadzieją. Jest też w POCZYTAJCE książka br. Piotra Zacharskiego o Maurycym Kubraku, kapucynie pracującym i zmarłym na Poczekajce. Zachęcamy do zapoznania się z tą książką.
  9. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za każde wsparcie materialne, za każdy dar serca. Na ten nowy tydzień niech Pan napełni Was duchem mądrości i wiary, abyście szli drogą prawdziwego szczęścia i błogosławieństwa.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Anna Kubiatowska z ul. Irydiona oraz Bolesława Janina Osuch z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…