III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego - 22.01.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Niech nasza wiara, która rodzi się ze słowa Bożego, umacnia się nieustannie poprzez czytanie, słuchanie, medytowanie i wprowadzanie w życie słowa Bożego.
 2.  Wspólne, rodzinne kolędowanie jeszcze dzisiaj o godz. 14.15. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i starszych. Można przynieść instrumenty muzyczne, dzieci mogą się przebrać kolędowo.
 3. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio jutro o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii.
 4. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją znajomość liturgii, zapraszamy jutro na godz. 19.00 do Sali FZŚ, pod kaplicą okrągłą. Na to spotkanie zapraszamy również mężczyzn, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu. Więcej szczegółów u br. Piotra na spotkaniu.
 5. Święto Nawrócenia św. Pawła we środę. Porządek tego dnia zwyczajny. To święto przypomina nam o trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 6. Nabożeństwo uzdrowienia w ostatni czwartek miesiąca, czyli 26 stycznia. O godz. 18.00 Eucharystia, a następnie modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.
 7. W ramach trasy koncertowej KOLĘDY POLSKICH POKOLEŃ w sobotę 28 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się KONCERT KOLĘD nowego chóru założonego i kierowanego przez Grzegorza Głucha. Wszystkie szczegóły dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii. Również serdecznie zapraszamy.
 8. Spotkanie pielgrzymkowe grupy nr 3 odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 stycznia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00, a po Mszy św. dalsza część w Kuźni.

 

 1. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
 • Poniedziałek 23 stycznia – ul. Romanowskiego, ul. Bogdanowicza i ul. Toczyskiego
 • Wtorek 24 stycznia – cała ul. Powstania Styczniowego, ul. Hauke–Bosaka i ul. Cieszkowskiego
 • Środa 25 stycznia – ulice: Krajewskiego,  Barszczewskiego, Kruka, Dubieckiego, Rogińskiego
 • Czwartek 26 stycznia – ulice: Czarkowskiego, Borelowskiego, Żulińskiego, Molickiego, Jeziorańskiego.
 • Piątek 27 stycznia – ulice: Ruckiego, Paśnikowskiego, Frankowskiego, Błońskiego, ks. Brzóski.
 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI po ciekawą książkę na zimowe wieczory dla małych i dużych. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela: Pokorny stolarz – artykuł o br. Kalikście oraz dodatek Bliżej życia z wiarą. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Problem kremacji. Są już nowe numery prasy dla dzieci, Głos o. Pio i Miłujcie się.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas s. Lucynę, werbistkę z Kijowa. Będzie wtedy możliwość wsparcia dzieła miłosierdzia prowadzonego przez siostry w Kijowie.
 3. Wszystkim Wam Bracia i Siostry dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Życzymy Wam dobrego tygodnia, niech Boże światło i Boże słowo oświeca Wasze codzienne życie i niech Pan Wam błogosławi. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku, a studentom pomyślności na czas sesji. I prosimy bądźcie czujni, bo ostatnio mnożą się włamania do mieszkań i grasują złodzieje. Nie bądźcie obojętni na zło.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Anna Bielak z ul. Wołodyjowskiego; Zofia Jadwiga Fedorowicz z ul. Krasińskiego; Dariusz Wiesław Grzesiuk z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie