II NIEDZIELA ADWENTU - 04.12.2022 r.

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00. Zapraszamy nowe chętne osoby do uczestnictwa w różach różańcowych.
 2. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP we czwartek 8 grudnia. W tym dniu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Wojciech Porada, salwatorianin. Porządek rekolekcji jest dostępny na plakatach i na stronie internetowej parafii i jest następujący: Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 10.00, 16.30 i 18.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi dodatkowo o 12.00 nabożeństwo GODZINA ŁASKI, a po Mszy wieczornej nabożeństwo AKATYST. W drugi dzień rekolekcji, czyli w piątek 9 grudnia dodatkowa Msza św. dla młodych i dłużej pracujących o godz. 19.30. W sobotę dodatkowo wieczorem Uwielbienie prowadzone przez młodzież. W niedzielę porządek rekolekcji niedzielny. Ofiary zbierane na tacę w sobotę będą darem wdzięczności dla ks. rekolekcjonisty, na potrzeby dzieł misyjnych prowadzonych przez salwatorianów.
 3. Osoby chore i starsze przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Osoby samotne z naszej parafii, które chcą wziąć udział w Wigilii dla Samotnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii lub POCZYTAJCE.
 4. Do 18 grudnia należy złożyć deklaracje – zaproszenie na wizytę duszpasterską w styczniu 2023 r.
 5. Opłatki po parafii zostały rozniesione przez naszych braci z formacji początkowej. Dziękujemy im bardzo za sprawną akcję. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii, kancelarii lub na furcie.
 6. W związku z tym, że do wyznaczonego terminu, czyli do piątku, nie wpłynęły kandydatury do rady duszpasterskiej, członkowie do rady zostali wybrani ze wspólnot działających w parafii.
 7. Koncert patriotyczny w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w przyszłą niedzielę 11 grudnia o godz. 19.15 w amfiteatrze. Już dziś serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert w wykonaniu orkiestry wojskowej z Lublina. 
 8. Jest organizowana z parafii wraz z biurem OLIMP pielgrzymka autokarowa Sanktuaria Alpejskie w dn. 27.06 do 05.07.2023 r. Informacje dla zainteresowanych na stronie parafii i biurze OLIMP.
 9. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki dobrowolnych ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Dziękujemy za te ofiary.
 10. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dziś gości nas pysznym ciastem własnej roboty młodzież absolwencka z Poczekajki. Zapraszamy w ich imieniu i dziękujemy im za gościnność.
 11. POCZYTAJKA dzisiaj wyjątkowo czynna cały dzień. Zapraszamy na przedświąteczną ofertę książek w obniżonej cenie oraz świece wigilijne Caritas. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela dodatek Kolorowanki na Boże Narodzenie. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Widzę Cię, Zacheuszu! Dziś przed kościołem nabywając nasz parafialny kalendarz można wesprzeć akcję Mikołaj na Poczekajce i Wigilię dla Samotnych. Gorąco zachęcamy do wsparcia tych akcji.
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony, za Waszą obecność, za wspieranie różnych dzieł charytatywnych. Na ten nowy tydzień adwentu życzmy Wam wszystkim mocy i miłości Bożej oraz polecamy Was Niepokalanemu Sercu Maryi. Na prośbę parafian przypominamy i prosimy, aby nie stawiać stóp w butach ( szczególnie teraz zimą) na dolne deski  w siedzeniach, które służą do klękania. 
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Lizut z ul. Krasińskiego; Hieronim Zarębski z ul. Herbowej, Stanisław Szczepaniak z ul. Borelowskiego. Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….