UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Przed nami ostatni tydzień listopada i wspólnej modlitwy za zmarłych. W tym tygodniu będą czytane „wypominki” z Osiedla Błonie. Za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.25 i w czasie Mszy św. o godz.18.00. Można jeszcze dołączyć zmarłych, kartki „wypominkowe” są wyłożone na stolikach.
 2. W związku z tym, że w listopadzie wieczorna Msza św. jest ofiarowana za zmarłych, nie będzie w tym miesiącu 22 listopada Mszy za wstawiennictwem św. Rity oraz 23 listopada nie będzie Mszy o św. za wstawiennictwem św. o. Pio.  
 3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu rozpocznie nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W pierwszym tygodniu Adwentu będą roznoszone po parafii opłatki wigilijne.
 4. Rozpoczęła się akcja „Pomocnik świętego Mikołaja”– zachęcamy do jej wsparcia. Można to zrobić dziś lub w następną niedzielę na różne sposoby: ufundować paczkę dla jednego dziecka w Sekretariacie Świętego Mikołaja, znajdującym się w kawiarence (koszt paczki 150 zł); wesprzeć taką paczkę inną kwotą lub nabyć nasz parafialny kalendarz jako cegiełkę na wsparcie akcji. Kalendarz może być dodatkiem do przygotowywanych świątecznych prezentów. W sekretariacie wzorem lat ubiegłych rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do udziału w wydarzeniu „Święty Mikołaj na Poczekajce” które odbędzie się w sobotę 10 grudnia w amfiteatrze.
 5. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej. Naszemu organiście, panu Konradowi, który wtedy obchodzi swoje imieniny, składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Dziękujemy również wszystkim śpiewającym: diakoniom muzycznym, kantorom, scholi dziecięcej Barka,  wszystkim śpiewającym psalmy podczas liturgii i życzymy obfitości darów Bożych i ciągłego zapału oraz  zdrowia w śpiewaniu na chwałę Bożą.  
 6. Nabożeństwo uzdrowienia w czwartek 24 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie adoracja, uwielbienie i modlitwy wstawiennicze.   
 7. Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 14.15, potem spotkanie dla dzieci i katecheza dla rodziców.
 8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w przyszły poniedziałek 28 listopada o godz. 19.00 w Sali konferencyjnej.
 9. Minionej niedzieli br. Maciej Styburski OFMCap, zebrał 30 129zł, 100 dolarów kanadyjskich 5Euro i 5 Centów. Bardzo dziękujemy za Waszą hojność okazaną braciom posługującym na Ukrainie.
 10. Dzisiaj do puszek wystawionych przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Dziękujemy za te ofiary.
 11. Zapraszamy do POCZYTAJKI, gdzie można nabyć ciekawe książki o tematyce katolickiej zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, dostępny jest nowy nr Głosu o. Pio, czy Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym.  
 12. Zapraszamy do „Kawiarenki u Franka”. Dzisiaj dobrym ciastem i gorącą kawą goszczą nas członkowie Koła Fotograficznego działającego na Poczekajce. Dziękujemy im za gościnność i zapraszamy serdecznie do kawiarenki.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru, za wszelkie ofiary duchowe. Niech Chrystus króluje w Waszych sercach przez wiarę oraz miłość, i obejmie Was swoim błogosławieństwem.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Józef Białoch z ul. Romanowskiego, Bożena Przybyszewska z ul. Herbowej, Jan Cielebąk z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…