XXXIII Niedziela Zwykła - 13.11.2022 r.

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jeszcze dzisiaj na nabożeństwo fatimskie po Mszy wieczornej.
 2. Przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy szczególnie na Różaniec o godz. 17.25 i na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych. W tym tygodniu będziemy modlić się w „wypominkach” za zmarłych polecanych z Osiedla  Sienkiewicza.  Kartki na modlitwę za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Są wyłożone na stolikach.
 3. Od przyszłej niedzieli rusza Sekretariat św. Mikołaja. Członkowie Stowarzyszenia i wolontariusze, zapraszają po każdej Mszy św. do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. „Pomocnikiem” może być każdy, kto chce zasponsorować paczkę dla dziecka. Mogą to być także rodzice dla swojego dziecka. Koszt paczki w tym roku to 150 zł. Paczki zostaną przekazane dzieciom w sobotę 10 grudnia w amfiteatrze. Można także ofiarę na paczkę złożyć w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy i zachęcamy do tej dobroczynnej inicjatywy.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.
 5. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku szczególnie chodzi o Kościół na Ukrainie. Hasło tego dnia: ULECZYĆ TĘSKNOTĘ. W przyszłą niedzielę można będzie wesprzeć ten cel dobrowolną ofiarą do puszek.
 6. Weekend w klasztorze – to zaproszenie kierowane do młodych mężczyzn, którzy chcą rozeznawać swoje powołanie. Zapraszamy na Poczekajkę w dn. 2 – 4 grudnia. Informacje dla zainteresowanych na stronie kapucyni – powołanie.
 7. Zachęcamy do zainteresowania się Programem Caritas Polska: „Rodzina Rodzinie”, który w nowej odsłonie ma na celu objęcie pomocą finansowąponad 500 rodzin z diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie. Pomoc świadczona jest w miejscu przebywania tych rodzin na Ukrainie. Caritas Polska wspiera już w ten sposób rodziny z innych terenów objętych wojną, jak Syria, Strefa Gazy, Liban czy Irak. Szczegóły na stronie internetowej: rodzinarodzinie.caritas.pl 
 8. (Czytać do 14.00) POCZYTAJKA zaprasza po wiele ciekawych książek i nie tylko. Są również kalendarze parafialne. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Obronić papieża. W tygodniku Gość Niedzielny oprócz ciekawych artykułów jeszcze dodatek, kolejna płyta Biblii Audio.
 9. (Czytać od 8.30 do 14.00) Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj pysznym ciastem domowej roboty i kawą podejmuje nas Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Dziękujemy im za gościnność i zapraszamy serdecznie.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wszelkie ofiary składane na klasztor i kościół. Za wszystkich naszych Parafian i Dobrodziejów modlimy się i życzymy Wam w tym tygodniu wrażliwości na obecność i bliskość Boga oraz męstwa i odwagi w każdej trudnej sytuacji, we wszelkich przeciwnościach.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Bolesława Burz z ul. Leonarda oraz Irena Żebrowska z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..