XXXII Niedziela Zwykła - 06.11.2022 r.

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, dzisiaj o godz. 15.00. 
 2. W parafii trwają katechezy „Dziesięć Słów” w oparciu o Dekalog. Katechezy są we wtorki po Mszy wieczornej. Prowadzone są również katechezy zwiastowania przez katechistów drogi neokatechumenalnej. Te katechezy są w starym kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
 3. W piątek 11 listopada, przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Porządek Mszy św. częściowo świąteczny, czyli: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Niech ten dzień zachęci nas do szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Zachęcamy również do wywieszenia flag narodowych, aby w ten sposób manifestować nasze Narodowe Święto. Na ten dzień Arcybiskup lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych a zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności, wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji.
 4. W piątek swoje imieniny będzie obchodził br. Marcin Jurek, który w naszej wspólnocie pełni różne posługi i prace. Msza św. w jego intencji w piątek o godz. 6.30. Polecamy go również Waszej modlitwie i zapraszamy na Mszę św.
 5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę 13 listopada na Msze św. z nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00, a następnie nabożeństwo fatimskie.
 6. Przez cały listopad jest odmawiany Różaniec za zmarłych o godz. 17.25, a o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych z Osiedla Krasińskiego. Kartki wypominkowe są jeszcze wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła, można je wciąż składać w zakrystii.
 7. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XV edycji „Z Kulturą do Nieba” – Na „Zaduszki artystyczne”. Żeńska grupa wokalna i trio jazzowe wykona angielską muzykę religijną. Więcej informacji na stronie. Zapraszamy dzisiaj na godz. 19.15 do amfiteatru na Poczekajce. Wstęp wolny.
 8. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza na Rekolekcje “Oddanie 33” dorosłych oraz dzieci w wieku od 5 lat. Pierwsze spotkanie  rekolekcyjne dla dzieci i dorosłych jutro o godz. 19.00 w amfiteatrze na Poczekajce. Uroczysty akt zawierzenia życia Jezusowi przez ręce Matki Bożej odbędzie się 12 grudnia. Więcej informacji na plakatach przed kościołem.
 9. Koło Fotograficzne zaprasza początkujących pasjonatów fotografii na spotkania w każdy wtorek o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.
 10. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił br. Maciej Stryburski, kapucyn z prowincji krakowskiej, pracujący obecnie w Krasiłowie na Ukrainie. Można będzie wesprzeć ich misję na Ukrainie dobrowolną ofiarą.
 11. (Czytać do 14.00) POCZYTAJKA zaprasza po wiele ciekawych książek, i nie tylko, również po nasze kalendarze parafialne. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł Przetrwamyrozmowa z metropolitą kijowskim Epifaniuszem o religijnych aspektach wojny. Natomiast w tygodniku  Niedziela artykuł: Kochamy Cię Polsko  oraz dodatek do każdego egzemplarza w prezencie: biało–czerwona chorągiewka. W piątek 11 listopada POCZYTAJKA nie czynna.  
 12. Fundacja Uśmiech Szczęścia zbiera dziś przed kościołem dobrowolne datki na utrzymanie świetlicy dla dzieci przy ul. 1 Maja w Lublinie. Dziękujemy za każdy dar serca.
 13. Dziękując Panu Bogu za wszelkie dobro uczynione wobec każdego z nas, wobec każdej naszej rodziny, wobec całej naszej Ojczyzny, prosimy również o zbawienie wieczne dla zmarłych, niech dobry Bóg da im nagrodę życia wiecznego. A Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa pokoju i pomyślności.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ryszard Leszek Mazurek z al. Kraśnickiej oraz Bolesława Grażyna Burz z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…