XXXI Niedziela Zwykła – Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła - 30.10.2022 r.

 1. We wtorek radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele tego dnia porządek Mszy św. niedzielny. Na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na Majdanku Msze św. z procesją po cmentarzu rozpoczną się o godz. 12.00.
 2. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. „Dzień Zaduszny”. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele według porządku świątecznego, czyli:  o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając z modlitwą za zmarłych cmentarz, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania; 2. Być w stanie łaski uświęcającej; 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą; 5. Odmówić modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz w intencjach Ojca Świętego.
 4. Naszym zmarłym zawdzięczamy wiele dobra i zawsze jesteśmy im dłużni pamięć i modlitwę. Od 2 listopada, przez cały miesiąc, codziennie o godz. 17.25 będzie odmawiany różaniec za zmarłych,  a o godz. 18.00 Msza św. sprawowana za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych w listopadzie. W tym tygodniu będziemy modlić się szczególnie za zmarłych polecanych z Osiedla Konstantynów.  Kartki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych są jeszcze wyłożone na stolikach. Można je składać w zakrystii lub kancelarii. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy okazji wypominek. 
 5. Od 3 listopada będą przyjmowane w zakrystii intencje Mszy Świętych na cały rok 2023.
 6. W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – zapraszamy do Kaplicy Adoracji na modlitwę o powołania. I piątek – spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. z Komunią wynagradzającą Sercu Pana Jezusa o godz. 16.30. I Sobota – Msza św. o godz. 18.00 z nieszporami maryjnymi, następnie medytacja i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w I czwartek miesiąca, 3 listopada. Rozpoczęcie w grupach o godz. 18.00. Spotkanie Członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na godz. 15.00.   
 8. Męski Różaniec w par. Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej w sobotę 5 listopada. Rozpoczęcie Mszą św.  o godz.. 11.00. 
 9. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza na Rekolekcje “Oddanie 33” dorosłych oraz dzieci w wieku od 5 lat. Pierwsze spotkanie  rekolekcyjne dla dzieci i dorosłych odbędzie się 7 listopada o godz. 19.00 w amfiteatrze na Poczekajce. Uroczysty akt zawierzenia życia Jezusowi przez ręce Matki Bożej odbędzie się 12 grudnia. Więcej informacji na plakatach przed kościołem i na stronie: www.wspolnotaihs.pl.
 10. Grupa Absolwentów Duszpasterstwa Młodzieży na Poczekajce organizuje zabawę taneczną dla studentów i absolwentów w sobotę 5 listopada. Zabawa w Kuźni i Salce Duszpasterstwa. Rozpoczęcie o godz. 19:00, wstęp 5 zł, można przynieść ze sobą coś do jedzenia. 
 11. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na następne wydarzenie w ramach projektu XV edycji „Z Kulturą do Nieba” – Na „Zaduszki artystyczne”.  Żeńska grupa wokalna i trio jazzowe wykona angielską muzykę religijną. Zapraszamy w przyszłą niedzielę 6 listopada na godz. 19.15 do amfiteatru na Poczekajce. 
 12. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Rzeczy Ostateczne.  Natomiast w tygodniku  Niedziela artykuł: Umieramy w Bogu, a nie w jakiejś próżni.
 13. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech doświadczenie spotkania Jezusa w Eucharystii wypełnia Wasze życie chrześcijańską radością, kieruje dobrem ku innym i w ten sposób prowadzi Was do świętości. 
 14. W Uroczystość Poświęcenia Kościoła pomódlmy się również za zmarłych proboszczów tej parafii: o. Edwarda Zaorskiego, o. Tytusa Plute, o. Feliksa Kaperę, o. Tarsycjusza Romaniuka, o. Gerarda Iwanickiego. A z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Guzek z ul. Herbowej i Bronisława Petraniuk z ul. Kruka.   Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie..