XXVIII Niedziela Zwykła - 09.10.2022 r.

 1. Miesiąc październik przypomina nam szczególnie o modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, którą usilnie poleca Matka Boża objawiając się w różnych miejscach, i prosząc w intencji nawrócenia świata i ratowania grzeszników. Zachęcamy do wspólnego różańca codziennie w kościele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. 
 2. Po wakacjach ruszają katechezy z cyklu „Dziesięć Słów”. Katechezy we wtorki po Mszy wieczornej. Zapraszamy chętnych do słuchania tych katechez. W najbliższy wtorek rozpocznie się przykazanie VIII Dekalogu.
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek 13 października, najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie czuwanie fatimskie, różaniec i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Z okazji przypadającego w piątek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pedagogom, pracownikom szkół dziękujemy za ich pracę i życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu umysłów i serc dzieci i młodzieży oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
 5. W sobotę 15 października, w związku z kolejną rocznicą wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, ustalone jest w diecezji lubelskiej, aby tego dnia była zbierana taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia będzie w naszej parafii liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.
 7. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane „wypominki”: I tydzień listopada zmarli z osiedla Konstantynów, II tydzień zmarli z osiedla Krasińskiego, III tydzień zmarli z Osiedla Sienkiewicza i IV tydzień zmarli z osiedla Błonie. Przez cały listopad za tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00. Przypominamy także, że Msza zbiorowa za zmarłych jest sprawowana w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy osoby dorosłe na warsztaty bibliodramy. Pierwsze spotkanie 22 października. Więcej informacji na stronie internetowej parafii, na plakatach przed kościołem i na facebooku.
 9. We wtorek 11 października o godz. 11.00 przy pomniku Bohaterów Monte Cassino odbędą się uroczystości poświęcone sybirakom, z udziałem córki gen. Andersa.  
 10. W kancelarii można wybrać zdjęcia z jubileuszy małżeńskich, które miały miejsce w czerwcu tego roku. Natomiast na stronie internetowej parafii w zakładce GALERIA są umieszczone fotorelacje z ostatnich wydarzeń w naszej parafii: z uroczystości św. Franciszka, z ustanowienia ministrantów czy pielgrzymki do Gietrzwałdu i inne.
 11.  Zapraszamy do POCZYTAJKI (do 14.30) Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł dla małżonków A miało być jak w bajce. W tygodniku Gość Niedzielny br. Piotr Zacharski zaprasza na warsztaty bibilodramy: Ewangelizacja po nowemu. W POCZYTAJCE można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2023 rok. Cena kalendarza jest cegiełką na wsparcie dzieł prowadzonych w parafii przez stowarzyszenie. (Po Mszy o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 kalendarze będą również w drzwiach głównych kościoła).
 12.  Zapraszamy do Kawiarenki u Franka ( OD 9.00 DO 14.30)  Dzisiaj w kawiarence posługuje wspólnota Najświętszego Imienia Jezus. Przygotowali świeżutkie, domowe ciasto i zapraszają serdecznie na kawę. Dziękujemy im za tę posługę.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy z Waszej strony. Życzymy Wam umocnienia w łasce wiary oraz wielu dobrych owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie i w sakramentach oraz polecamy Was Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na modlitwę w ciągu dnia do Kaplicy Adoracji.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Jerzy Zabielski z ul. Powstania Styczniowego; Mieczysława Teodozja Olejarczyk z ul. Krasińskiego; Zdzisław Kapiec z ul. Herbowej; Jan Alojzy Kiełb oraz Stanisława Chołody z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..