XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2022 r.

 1. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast w środę 28 września. Organizatorzy, czyli Diakonia Miłosierdzia Kościoła Domowego, zapraszają jak w minionych latach przy Leclercku oraz przy pomniku Powstańców Styczniowych, czyli przy skrzyżowaniu Boh. Monte Cassino i Al. Kraśnickiej  o godz. 15.00.

 

 1. W czwartek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Porządek zwyczajny. Wieczorem nabożeństwo uzdrowienia, rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00.

 

 1. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie na wspólny różaniec o godz. 17.30. Zachęcamy do tej modlitwy wszystkich, w miarę możliwości w kościele, ale także do pielęgnowania modlitwy różańcowej w rodzinach. Różaniec dla dzieci i prowadzony przez dzieci będzie we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Zapraszamy dzieci do tej modlitwy.

 

 1. Rozpoczyna się dzisiaj  Nowenna przed  Uroczystością św. Franciszka. Zapraszamy codziennie na godz. 17.00 na Godzinki o św. Franciszku, następnie modlitwy nowennowe, różaniec i Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. W najbliższą sobotę Msza św. z nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i medytacja pierwszosobotnia.

 

 1. W sobotę 1 października w parafii Matki Bożej Różańcowej odbędzie się dziękczynienie za beatyfikację bł. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca i Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Zapraszamy szczególnie członków Żywego Różańca. Program spotkania jest następujący: godz. 10.30 prelekcja o bł. Paulinie Jaricot; godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec; o godz. 12.00  Msza św.

 

 1. Męski Różaniec w parafii Nawrócenia św. Pawła również w najbliższą sobotę o godz. 11.00.

 

 1. Bracia z 5 i 6 wspólnoty neokatechumenalnej na Poczekajce rozpoczną od czwartku chodzenie po domach z dobrą nowiną. Będą posiadać przy sobie pozwolenie proboszcza. Jest to dobra okazja, aby ich przyjąć i porozmawiać o Bogu.

 

 1. W przyszłą niedzielę, przed uroczystością św. Franciszka, chcemy włączyć się w projekt tzw. Niedzieli św. Franciszka, która ma być dniem chrześcijańskiej ekologii integralnej i dziękczynieniem Panu Bogu za wszelkie stworzenie. W tym roku będzie obchodzona pod hasłem: “Mniej znaczy więcej – radość z dzielenia”. Ideą jest z jednej strony przejście od konsumpcjonizmu do wielkodusznego umiarkowania i prostoty, z drugiej strony uczenie się otwarcia na innych, solidarności i dzielenia się tym co mamy.  W związku z tym, zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę uwielbienia Boga za dzieło stworzenia oraz zachęcamy do zabrania ze sobą zwierząt do błogosławieństwa. Rozpoczęcie o godz. 14.30 przy starym kościele. Będzie także gorący posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka.

 

 1. Starsze małżeństwo ze względu na chorobę potrzebuje zamiany mieszkania. Obecne znajduje się na ul. Skrzetuskiego, II piętro, 3 pokoje, a potrzebują mieszkania na parterze lub z windą w okolicach Poczekajki. Informacje w zakrystii.

 

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł o aniołach: Chronią, ratują, prowadzą..”. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: „Pozłacane naczynia gliniane”. W przyszłą niedzielę będą dostępne przed kościołem kalendarze na nowy 2023 rok, przygotowane i opracowane jako kalendarze z Poczekajki, ze zdjęciami naszego kościoła przez Państwo Wiolę i Krzysztofa Werens z POCZYTAJKI.  

 

 1. (Czytać do 14.30) Po wakacyjnej przerwie rusza dziś Kawiarenka u Franka. Zapraszamy od godz. 9.00 do 14.30. Dzisiaj zaprasza nas na pyszne ciasteczko wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierny Samarytanin”, za co im serdecznie dziękujemy.

 

 1. Na ten nowy tydzień, niech  Bóg obdarzy Was wyobraźnią  miłosierdzia oraz otworzy Wam serca na swoje dary. Polecamy Was wszystkich szczególnej opiece św. Franciszka.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Aleksander Michalczuk z ul. Romanowskiego; Antonina Noga z ul. Czarkowskiego; Barbara Eugenia Bielińska z ul. Irydiona; Roman Mieczysław Grotel z ul. Leonarda; Stefan Piotr Lipke z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…