XXIV Niedziela Zwykła - 11.09.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Dziękujemy szczególnie tym, którzy biorą bezpośredni udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży, czyli przede wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom, wychowawcom, katechetom, duszpasterzom, animatorom różnych grup. Niech Duch Święty dodaje Wam nieustannie cierpliwej miłości, mądrości oraz odwagi i wytrwałości w misji wychowania i przekazu wiary młodemu pokoleniu.
 2. Dzieci i młodzież zapraszamy do różnych wspólnot w parafii. W tym celu są wyłożone na stolikach kolorowe folderki z podanymi dniami, godzinami spotkań oraz kontakt do osoby odpowiedzialnej za daną wspólnotę. Zachęcamy dzieci i młodzież do zapoznania się z taką ofertą duszpasterską.   
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy różaniec i czuwanie fatimskie zakończone procesją z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. W środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Św. Porządek Mszy św. zwyczajny. Dzień 14 września jest jednocześnie Dniem Modlitwy za Ukrainę. Zapraszamy szczególnie do Kaplicy Adoracji na modlitwę. Czynna jest od Mszy porannej do godz. 19.30.
 5. W sobotę 17 września o godz. 11.30 dwie siostry kapucynki s. Anna Gruszczyńska i s. Monika Gołaś złożą swoje śluby wieczyste. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Serdecznie zapraszamy.
 6. Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na wyjazd na Jasną Górę na czuwanie nocne w sobotę 24 września. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 13.00.
 7. Do 25 września trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Prosimy o zapoznanie się zainteresowanych rodziców z informacjami na stronie internetowej. Pierwsza Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w niedzielę 25 września o godz. 14.15.
 8. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 08 października o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Grafik spotkań dla narzeczonych będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.
 9. Poszukujemy do naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej wolontariuszy psychologów, pedagogów oraz prawników. Wszystkie szczegóły u proboszcza.
 10. W środę 14 września zapraszamy do Amfiteatru na pierwsze zajęcia taneczne dla dzieci i fitness dla dorosłych i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach ogłoszeń.
 11. Biuro Radia Maryja czynne w każdą niedzielę do 13.00. Zapraszamy również do Biblioteki Parafialnej, która jest czynna w niedziele od 9.30 do 13.00. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Będzie już także czynna w środy i piątki od godz. 17.00 do 19.00. Są tam do nabycia podręczniki do religii oraz prasa katolicka, książki i pamiątki religijne. W tygodniku Niedziela specjalny dodatek dla rodziców: Dzieci w wirtualnej sieci. W tygodniku Gość Niedzielny wywiad z abpem Światosławem Szewczukiem: Potrzebujemy pomocy Boga. W POCZYTAJCE są również książki poetyckie s. Urszuli Michalak, urszulanki, członkini Związku Literatów Polskich.
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Maryi towarzyszy Waszym troskom i radościom w codziennym życiu. Dziś przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek można wesprzeć Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu. Za to wsparcie również dziękujemy.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Michał Długosz z ul. Wołodyjowskiego; Maria Głowacka z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..