UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 12.06.2022 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej, wynikający z III przykazania kościelnego.

 

 1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu została otwarta w miniony czwartek. Będzie czynna codziennie od Mszy porannej do wieczornego zamknięcia kościoła. Prosimy, aby w kaplicy unikać głośnego odmawiania wspólnych modlitw – może za wyjątkiem Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 – a raczej starać się o przestrzeń ciszy potrzebnej do medytacji i adoracji Jezusa. Pamiętajmy, aby to miejsce stawało się również ośrodkiem modlitwy o pokój. Duży kościół będzie w ciągu dnia zamknięty, również boczne drzwi od strony kaplicy św. Franciszka będą zamknięte. W czwartki nie będzie adoracji w dużym kościele od godz. 15.00. Zapraszamy do kaplicy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierali powstanie kaplicy adoracji.

 

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy Braci z Drogi Neokatechumenalnej oraz małżeństwa z Kościoła Domowego. Prosimy parafian o udekorowanie mieszkań symbolami eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania, o zaangażowanie w procesję: do niesienia baldachimu oraz chorągwi; do śpiewu i adoracji, do publicznej manifestacji wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Można wziąć ze sobą teksty pieśni eucharystycznych do śpiewania. Zapraszamy również dzieci I Komunijne, rocznicowe i młodsze, niech przyjdą w uroczystych strojach na Mszę św. i procesję. Odpust zupełny może uzyskać wierny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

 

 1. Procesje eucharystyczne podczas tzw. „Oktawy Uroczystości Bożego Ciała” będą się odbywały codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Prosimy, aby przez całą oktawę nie zostawiać samochodów wokół kościoła, również na dole, gdyż to utrudnia przejście procesji. Prosimy rodziców i katechetów o pomoc dzieciom w zorganizowaniu kwiatów do sypania podczas procesji eucharystycznych, i już z góry serdecznie za to dziękujemy.

 

 1. Spotkanie dla uczniów klas VII i programowo wyższych zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w przyszłym roku szkolnym. Na   spotkanie zapraszamy 14 czerwca o godz. 19.00 w sali konferencyjnej za kancelarią.

 

 1. Jubilatów małżeńskich, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice, chcemy zaprosić na uroczyste odnowienie sakramentu małżeństwa, które odbędzie się w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli w piątek 24 czerwca, na Mszy św. o godz. 18.00.  Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

 

 1. Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na wyjazd na całonocne czuwanie w Łagiewnikach. Wyjazd z Poczekajki w sobotę 18 czerwca o godz. 7.30.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są ciekawe książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Miedzy Tajemnica a zwyczajem. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Chrześcijaństwo zobowiązuje. Jest ponadto Gość Extra poświęcony głównie tematowi Cudu eucharystycznego w Lanciano. W POCZYTAJCE można również nabyć „Serca kapucyńskie” dla siebie lub na prezenty dla innych. 
 2. Zapraszamy również do Kawiarenki u Franka na bardzo smaczne ciasta domowej kuchni. Gości nas dzisiaj w kawiarence Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. 
 3. Dzisiaj jeszcze po ostatniej Mszy św. odbędzie się koncert organowy w wykonaniu organisty Archikatedry Lubelskiej pana Stanisława Maryjewskiego. Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt z muzyką organową. Serdecznie zapraszamy. 

12. Wszystkim Wam kochani Parafianie, Sympatycy i Goście dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie duchowe i materialne. Wczoraj odbył się XIV Festyn Rodzinny na Poczekajce. Dziękujemy przede wszystkim Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka za organizację festynu, za trud włożony w jego przygotowanie, za inicjatywę, za integrację parafii. Wszystkim życzymy trwania w przyjaźni z Jezusem. Niech miłość Boga Ojca, łaska Jezusa i moc Ducha Świętego wypełnia Wasze serca. Życzymy Wam również dużo sił i zdrowia.