II NIEDZIELA WLKN, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 24.04.2022 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkiej Nocy. Z dzisiejszym dniem związał Pan Jezus niezwykłe obietnice. Do siostry Faustyny powiedział między innymi: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Pan Jezus obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach, a szczególnie w godzinie miłosierdzia, czyli o godz. 15.00. W naszym kościele Godzina Miłosierdzia będzie również transmitowana on-line już od godz. 14.15. Kliknij tutaj aby przejść do transmisji.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Patronalnym Caritasu i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają w naszej parafii dzieła Caritas, z serca dziękujemy. Dzisiaj również można do puszek złożyć dobrowolną ofiarę na Fundusz Caritas.

 

 1. W Galerii na stronie internetowej Poczekajka.pl są już umieszczone zdjęcia z liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy Kołu Fotograficznemu, a szczególnie Emilowi i Jaromirowi, za uwiecznienie na fotografii wydarzeń liturgicznych podczas tych wielkich dni.

 

 1. Jutro swoje imieniny będzie obchodził br. Marek Wółkiewicz posługujący w zakrystii oraz br. Jarosław Hofman, posługujący do tej pory na furcie. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji jutro na godz. 6.30, i polecamy solenizantów również Waszej modlitwie.

 

 1. Uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski, została przeniesiona z oktawy Wielkanocy na najbliższy wtorek, czyli na 26 kwietnia. U nas porządek tego dnia zwyczajny.

 

 1. Nabożeństwo uzdrowienia we czwartek. Najpierw Eucharystia o godz. 18.00, następnie nabożeństwo o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

 

 1. Siostry Kapucynki zapraszają na spotkania wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej Tau. Spotkania prowadzone w duchu franciszkańskim odbywają się we wtorki o godz. 19.45 w sali oazowej, wejście przy kancelarii. Informacje również na Facebooku.

 

 1. Organizowana jest Pielgrzymka po Warmii i Mazurach śladami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 18 – 22 lipca. Serdecznie zapraszamy. Zapisy do 15 maja u proboszcza.  Informacje dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii i w gablocie PIELGRZYMKI.

 

 1. Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium św. Józefa przy ul. Świętoduskiej w Lublinie, w dniu 1 maja. Program na stronie Archidiecezji. Br. Tomasz Mantyk zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w sierpniu. Szczegóły na stronie parafii i u organizatora.br.tomasz@gmail.com

 

 1. Dzień Otwartych Drzwi w Liceum Katolickim, czyli w Biskupiaku, 27 kwietnia od godz. 12.00. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

 

 1. Trwają prace wykończeniowe Kaplicy Adoracji oraz inne prace remontowe, które się pojawiły przy kościele. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każde wsparcie duchowe i materialne tych prac oraz za każdą ofiarę na ten cel, jakim jest kaplica adoracji.

 

 1. Chcemy zorganizować spotkanie uchodźców wojennych z Ukrainy, katolików, prawosławnych i innych, zamieszkałych na terenie parafii lub w jej pobliżu, dla ich wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Prosimy, aby poinformować ich o takim wydarzeniu, które planujemy w niedzielę 8 maja o godz.19.00 w amfiteatrze. Jeśli by ktoś miał jakieś prace domowe czy porządkowe do wykonania, dla kobiet z Ukrainy, w ramach pomocy, to również prosimy o kontakt.

 

 1. Do galerii w amfiteatrze zapraszamy dzisiaj na wystawę malarstwa pani Małgorzaty Kuszewski – absolwentki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, naszej parafianki. Wystawę można oglądać od. godz. 8.30. O godz. 13.00 spektakl taneczny w wykonaniu dzieci przedszkolnych i szkolnych pod opieką autorki wystawy. Zapraszamy!  

 

 1. Po dwuletniej przerwie, w nowej odsłonie, ponownie zostaje otwarta Kawiarenka „U Franka”. Dzisiaj od godziny 9.30 do 14.30 na kawę, herbatę i ciastko do kawiarenki zapraszają Siostry Kapucynki. Zapraszamy również do POCZYTAJKI. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Wojna, anioły i ludzie; W tygodniku Gość Niedzielny polecamy wywiad z bp. Pawłem Gonczarukiem z Charkowa: Bóg cierpi na wojnie.

 

 1. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro. Na ten kolejny wielkanocny tydzień życzymy Wam wszystkim, aby Bóg umocnił Waszą nadzieję, zdrowie fizyczne i psychiczne, obdarzył łaską miłosierdzia, i udzielił Wam wszystkim swojego błogosławieństwa pokoju.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Kudła z ul. Irydiona; Irena Anna Witkowska z ul. St. Brzózki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…