II NIEDZIELA WLKP - 13.03.2022 r.

 1. Druga niedziela WLKP przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, czyli jako Niedziela Ad Gentes. Dobrowolne ofiary składane z tej racji do puszek przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes”.
 2. Zachęcamy do podejmowania ćwiczeń duchowych w Wielkim Poście. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki –  Droga Krzyżowa: dla wszystkich o 8.30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwo pasyjne „Gorzkie Żale”. Zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. We wtorek katecheza Dziesięć Słów.
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Potrzeba nieustającej modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie i o nawrócenie Rosji.   
 4. (Ogłoszenie na Mszach św. od godz. 8.30 do godz. 13.00) Dzisiaj gościmy w naszej parafii Kapucyński Zespół Uwielbienia, jest to młodzież studencka z Łomży wraz z br. Adamem, posługująca modlitwą i śpiewem podczas nabożeństw. Można ich dziś wesprzeć jakąś dobrowolną ofiarą lub nabyć od nich płytę. Płyta będzie również dostępna do nabycia w POCZYTAJCE. 
 5. ( Ogłoszenie tylko na Mszy św. o godz. 11.30, 14.30, 16.00) Po tej Mszy św. s. Franciszka z dziećmi z oazy przygotowała kiermasz różnych wyrobów, dochód z tego kiermaszu dzieci chcą przeznaczyć na pomoc Ukrainie. Dziękujemy również za ten gest i wsparcie!
 6. Cały czas trwa zbiórka potrzebnych rzeczy dla uchodźców wojennych z Ukrainy.  (Szczegółowa lista rzeczy znajduje się na plakatach przed kościołem). Rzeczy można przywozić codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach od 16.00 do 19.00 w godzinach pracy kancelarii. Rodziny, które mają u siebie uchodźców, mogą zgłaszać się również po pomoc w tych samych godzinach do kawiarenki. Dziękujemy SPPP i Radzie Dzielnicy Konstantynów za pomoc i dyżury w kawiarence.
 7. Trwają też cały czas zapisy rodzin gotowych przyjąć – w razie takiej konieczności – uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy tym, którzy mają możliwości, odwagę i ofiarne serce. Potrzeby są wciąż wielkie. W naszym klasztorze również mamy 18 osób, są to matki z dziećmi. Jeśli ktoś miałby jakąś pracę to prosimy o kontakt.  
 8. Budujemy również bazę ludzi z Poczekajki, którzy mają możliwość pomagania, szczególnie rodzinom, którzy przyjmują uchodźców w swoich domach. W tym celu utworzony został adres mailowy:  poczekajkadlaukrainy@gmail.com Będzie podany na naszej stronie internetowej. Koordynatorem tej akcji będzie  Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus. Na ten adres mogą pisać wszyscy, którzy chcą pomóc, lub ci, którzy potrzebują pomocy, tam otrzymają dalsze informacje.
 9. Trwa rekrutacja dzieci do szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii, czyli do Szkoły Podstawowej  nr 38 i SP nr 57. Obecnie można również zgłaszać do szkół dzieci ukraińskie, które przebywają w naszym rejonie i na terenie parafii, głównie do szkoły nr 38.  
 10.  Zbiorka elektrośmieci w najbliższy czwartek 17 marca o godz. 16.00. Zbiórka elektrośmieci w tym samym miejscu, gdzie odbywa się zbiórka makulatury na misje. Można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny  od rana do  godz. 16.00, nie później! Informacje są na ulotkach i plakatach.
 11. Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii Poczekajka zapraszamy na film „Dobry Łotr”. Projekcja filmu odbędzie się 2 razy: w przyszłą niedzielę 20 marca o godz. 19.00 w amfiteatrze oraz zostanie powtórzona w niedzielę 27 marca o tej samej godzinie w amfiteatrze. Wstęp wolny dla wszystkich. Zapraszamy do wspólnego oglądania!
 12.  Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. Jest Gość Extra poświęcony o. Pio. Jest również miesięcznik Miłujcie się oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy po ciekawą książkę dla dzieci: „Małe opowieści na wielkie dni” – przewodnik na Wielki Tydzień oraz inne interesujące książki.
 13. Dziękujemy Wam kochani za wszelkie dobro, za każdą ofiarę, za wsparcie materialne na kościół i klasztor, szczególnie na zimowe ogrzewanie, które pochłania ogromne środki. Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w podejmowaniu nawrócenia do większej wiary, ufności i miłości wzajemnej. Życzymy Wam dużo zdrowia i sił na ten nowy tydzień.
 14.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Dariusz Brzezina z ul. Skrzetuskiego; Halina Grudzińska z ul. Wołodyjowskiego; Zofia Mazurek z ul. Zana. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….