IV NIEDZIELA ADWENTU - 19.12.2021 r.

 1. Renowacje misji świętych w parafii będą trwały do środy. Porządek od jutra do środy następujący: Msze św. o godz. 6.30 (będzie to Msza św. „roratnia”), o godz. 9.00, 18.00 i 19.30, szczególnie dla młodzieży i dłużej pracujących. W środę dodatkowa Msza św. z sakramentem namaszczenia dla chorych o godz. 11.00. Każdego dnia możliwość spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą św.   Znajdźmy czas na adwentową spowiedź, na Eucharystię. Zapraszamy serdecznie. 

 

 1. Ostatnie już Roraty w tym tygodniu. Wcześniej, o godz. 6. 05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W związku z tym, że poranne Msze będą dłuższe z powodu misji, nie będzie już w tym tygodniu śniadań dla dzieci w kawiarence. Dziękujemy serdecznie naszym paniom z kuchni, rodzicom, siostrom zakonnym oraz br. Andrzejowi Cebuli za codzienne przygotowywanie tych śniadań dla dzieci. Dzieci jeszcze w tym tygodniu zapraszamy na Roraty, gratulujemy im porannego wstawania i dziękujemy im za ich świadectwo wiary.

 

 1. Wigilia dla samotnych w środę 22 grudnia. W związku z tym, że zbiega się z misjami parafialnymi, dlatego osoby zgłoszone i zaproszone na wigilię prosimy, aby przyszły na Mszę św. na godz. 18.00, a po Mszy zapraszamy do refektarza klasztornego na spotkanie opłatkowe i wspólną kolacje.

 

 1. W wigilię Bożego Narodzenia, czyli w piątek, Msze św. tylko poranne. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Spowiedź od godz. 6.00 do godz. 15.00. Następnie kościół będzie zamknięty i przygotowywany na Święta. Wierni tradycji katolickiej zachęcamy, aby zachować tego dnia charakter postny, a podczas wieczerzy wigilijnej rozpocząć spotkanie rodzinne od Ewangelii, wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

 

 1. W tym roku również chcemy umożliwić udział w Pasterce większej grupie wiernych, dlatego proponujemy uczestnictwo w następujący sposób: o godz. 21.00 zapraszamy na Pasterkę szczególnie dzieci z rodzicami lub opiekunami, będzie ją odprawiał o. Andrzej Cebula; druga Pasterka byłaby sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00. O godz. 23.30 zapraszamy na modlitwę liturgiczną zwaną Godziną Czytań.

 

 1. W święta Bożego Narodzenia porządek niedzielny. W tym roku drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie już obchodzony jako Niedziela Świętej Rodziny. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na KUL. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele nie będzie sprawowany sakrament spowiedzi.

 

 1. W Niedzielę Świętej Rodziny, w przypadającym Roku Rodziny Amoris laetitia, po homilii, małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie, aby w ten sposób umocnić więź miłości i jedności w małżeństwie oraz dziękować Panu Bogu za dar rodziny.

 

 1. Do dzisiejszej niedzieli był wyznaczony termin składania deklaracji na wizytę duszpasterską. Gdyby jednak ktoś ten termin przegapił, to można jeszcze w tym tygodniu, w czasie misji taką deklarację złożyć.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI, która  czynna jest w niedziele do 14.30. Można tam jeszcze nabyć świece Caritas, świąteczne dekoracje i podarunki oraz nowe miesięczniki grudniowe dla dzieci i dorosłych. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Miłująca i darmowa, a w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Kto do posług przy ołtarzu.  POCZYTAJKA będzie czynna w najbliższe środy (22 oraz 29 grudnia) od 17 do 19. Nie będzie czynna w wigilię, w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy, aby te ostatnie dni Adwentu, pomimo różnych ograniczeń, były przeżyte w wierze i oczekiwaniu Narodzin Jezusa, który jest naszym Pokojem. Niech On napełnia Was obfitym błogosławieństwem we wspólnocie Kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Władysław Jan Wieleba z ul. Juranda; Ewa Hanna Kotuła, Helena Daniela Ścibiorska oraz Mariusz Okoń z ul. Wołodyjowskiego; Zbigniew Zawrotniak z ul. Leonarda, Jerzy Franciszek Obacz z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….