XXXIII Niedziela Zwykła - 14.11.2021 r.

 1. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii dzisiaj o godz. 14.30. 
 2. Przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy szczególnie na Różaniec o godz. 17.25 i na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych. W tym tygodniu będziemy modlić się w „wypominkach” za zmarłych polecanych z Osiedla  Krasińskiego.  Kartki na modlitwę za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Są wyłożone na stolikach.
 3. Trwają rekolekcje „Oddanie 33”. Spotkania w poniedziałki  o godz. 19.15 w amfiteatrze. Natomiast w najbliższy wtorek nie będzie katechezy z cyklu ”Dziesięć Słów”.
 4. Wspólnota Trudnych Małżeństw „SYCHAR” zaprasza małżonków przeżywających kryzysy na rekolekcje do Nałęczowa. Rekolekcje w listopadzie. Informacje szczegółowe na plakacie od strony zakrystii.
 5. Osoby starsze i chore, przebywające w domach, które potrzebują sakramentu spowiedzi i Komunii św. prosimy zgłaszać do zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 6. Rozpoczęły się przygotowania do adaptacji Kaplicy Fatimskiej na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie to wiązało się z wykuciem oddzielnego, niezależnego wejścia do kaplicy, montażem nowych drzwi oraz przygotowaniem samej kaplicy, czyli wykonanie specjalnej monstrancji, umocowania i systemu zabezpieczenia. Koszt całości będzie w granicach 100 tysięcy zł. Ten cel można wspomóc dobrowolną ofiarą na konto parafii z dopiskiem „kaplica”.
 7. Od przyszłej niedzieli rusza Sekretariat św. Mikołaja. Członkowie Stowarzyszenia – wolontariusze, zapraszają po każdej Mszy św. do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. „Pomocnikiem” może być każdy, kto chce zasponsorować paczkę dla dziecka. Mogą to być także rodzice dla swojego dziecka. Koszt paczki to 100 zł. Paczki zostaną przekazane dzieciom 4 grudnia w amfiteatrze. Można także ofiarę na paczkę złożyć w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy i zachęcamy do tej dobroczynnej inicjatywy.
 8. Wigilijna Paczka dla Bezdomnych – to charytatywna akcja naszych braci z seminarium. Polega na zbiórce odzieży oraz trwałej żywności dla bezdomnych. Informacje szczegółowe na plakatach w gablotach ogłoszeń.
 9. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Wieczór Uwielbienia w sobotę 20 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie spotkanie w amfiteatrze poprowadzi Kapucyński Zespół Uwielbienia z Łomży.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. W naszej parafii będziemy wtedy gościć ks. Jerzego Krawczyka, Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło – Życie. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na budowę Centrum Formacji Ruchu Światło – Życie.
 11. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam ciekawe książki Wandy Półtawskiej, książki o błogosławionym kard. Stefanie Wyszyńskim oraz nowe miesięczniki na listopad dla dzieci. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Nie mam pretensji do Boga. Natomiast w tygodniku Niedziela chociażby artykuł: Kościół o podatkach.
 12. Włączając się w obchody 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza jeszcze dzisiaj na koncert z udziałem Orkiestry Wojskowej w Lublinie. Celem organizowanego koncertu jest promowanie postaw patriotycznych, popularyzacja wiedzy o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Występ orkiestry pozwoli przedstawić zespół z innej strony i godnie zaprezentować Siły Zbrojne RP przybliżając jednocześnie rys historyczny walk o wolność. Koncert o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wszelkie ofiary składane na tace, i te wpłacane na konto. Rozpoczął się sezon grzewczy, więc każde wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne, i jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. Za wszystkich naszych Parafian i Dobrodziejów modlimy się, i życzymy Wam, w tym nowym tygodniu, wrażliwości na obecność i bliskość Boga oraz męstwa i odwagi w każdej trudnej sytuacji, we wszelkich przeciwnościach. Polecamy Was wszystkich opiece Matki Bożej.  
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Halina Zgrajko z ul. Wojciechowskiej.  Dołączamy do naszej modlitwy również Katarzynę Korościk, dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 57. Msza pogrzebowa w naszym kościele jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….