XXXI Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła - 31.10.2021 r.

 1. Ostatnia niedziela października i ostatnie nabożeństwo różańcowe. Jutro radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. Na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na Majdanku, Msze św. z procesją po cmentarzu rozpoczną się o godz. 12.00. W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny. 
 2. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele według porządku świątecznego, czyli:  o godz. 6.30, 7.30. 8.30. 10.00, 16.30 i 18.00.
 3. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny  za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Penitencjaria apostolska, z powodu trwającej pandemii Covid-19, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. odpusty zupełne za wiernych zmarłych. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania; 2. Być w stanie łaski uświęcającej; 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą; 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
 4. Naszym zmarłym zawdzięczamy wiele dobra i zawsze jesteśmy im dłużni pamięć i modlitwę. Od 2 listopada, przez cały miesiąc, codziennie o godz. 17.25 odmawiany będzie Różaniec za zmarłych,  a o godz. 18.00 Msza św. ofiarowana za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych w listopadzie. W tym tygodniu będziemy modlić się szczególnie za zmarłych polecanych z Osiedla Błonie.  Kartki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych są jeszcze wyłożone na stolikach z prasą. Można je składać w zakrystii lub kancelarii. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy okazji wypominek.
 5. W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – adoracja od godz. 15.00 w intencji kapłanów i o nowe powołania. I piątek – spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. z Komunią wynagradzającą Sercu Pana Jezusa o godz. 16.30. I Sobota – Msza św. o godz. 18.00 z nieszporami maryjnymi, następnie medytacja pierwszo – sobotnia i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia sierocińca na Ukrainie, w Tarnopolu. Przed kościołem będzie samochód i wolontariusze, którzy proszą o słodycze, przybory szkolne i inne rzeczy potrzebne dzieciom do szkoły. Na niektórych Mszach św. będą również prowadzić śpiew. Zachęcamy do wsparcia tej charytatywnej akcji.  
 7. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza na Rekolekcje “Oddanie 33”. Spotkania dla chętnych w poniedziałki o godzinie 19:15 w amfiteatrze. Start w przyszły poniedziałek, 8 listopada. Uroczysty akt zawierzenia życia Jezusowi przez ręce Matki Bożej odbędzie się 11 grudnia. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu i na stronie: www.wspolnotaihs.pl.
 8. Spotkanie Kółek różańcowych w przyszłą niedzielę na godz. 15.00.   
 9. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na następne wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – Na „Zaduszki artystyczne” w wykonaniu zespołu PAWKIN. ”Zaduszki artystyczne”, to bluesowo- rockowy wieczór wspomnień artystów, którzy odeszli. Zapraszamy w niedzielę 7 listopada, o godz. 19.15, do amfiteatru.
 10. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam książki pani Wandy Półtawskiej. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Złoty klucz.  Natomiast w tygodniku  Niedziela artykuł Pytaj, co się stanie po śmierci. Natomiast na stolikach z prasą jest kolejny numer Zwiastuna, a w nim krótkie przedstawienie „nowych twarzy” we wspólnocie i inne ciekawostki. Zachęcamy do nabywania i czytania.
 11.  Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech doświadczenie spotkania Jezusa w Eucharystii wypełnia Wasze życie chrześcijańską radością, kieruje ku innym z dobrą intencją, i w ten sposób prowadzi nas do świętości.
 12.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Guz z ul. Wołodyjowskiego; Maria Izabela Schab z ul. Irydiona; Aleksandra Jakuszewska z ul. Dragonów; Mieczysław Jaremek z ul. Juranda, Genowefa Gajor z ul. Kruka.  Dołączamy do naszej modlitwy również zmarłych proboszczów tej parafii: o. Edwarda Zaorskiego, o. Tytusa Plute, o. Feliksa Kaperę, o. Tarsycjusza Romaniuka, o. Gerarda Iwanickiego.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie..