XXVIII Niedziela Zwykła - 10.10.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Papieski. Przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę do puszek na Fundusz Stypendialny „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła i dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel.
 2.  Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj o godz. 14.30. 
 3. Festyn Rodzinny na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego 7 w godz. od 12.00 do 17.00. Festyn  dzisiejszej niedzieli. Zapraszają organizatorzy. 
 4. Miesiąc październik przypomina nam szczególnie o modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, którą usilnie poleca Matka Boża objawiając się w różnych miejscach, i prosząc w intencji nawrócenia świata i ratowania grzeszników. Zachęcamy do wspólnego różańca codziennie w kościele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30.
 5. Pierwsza katecheza z cyklu „ Dziesięć Słów” we wtorek po Mszy wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych do słuchania tych katechez.
 6. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę 13 października, najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie czuwanie fatimskie, różaniec i procesję na zewnątrz kościoła z Figurą Matki Bożej.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży z klas VI i VII rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania w piątek 15 października o godz. 19.00. Spotkanie w amfiteatrze.
 8. Z okazji przypadającego w czwartek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pedagogom, pracownikom szkół dziękujemy za ich nieocenioną pracę i życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci i młodzieży oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
 9. W sobotę 16 października we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej przypada kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. Tego dnia ma być zbierana taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  
 10. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek 22 października o godz. 19.00. Spotkanie w Sali konferencyjnej.
 11. Na stolikach z prasą są już wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane wypominki: I tydzień zmarli z osiedla Błonie, II tydzień zmarli z osiedla Konstantynów, III tydzień zmarli z Osiedla Krasińskiego i IV tydzień zmarli z osiedla Sienkiewicza. Przez cały listopad za tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.
 12. Od listopada będzie można zamawiać już w zakrystii intencje na 2022 rok, na pierwsze półrocze. Intencje będą przyjmowane po każdej Mszy św.
 13. Makulatura na misje w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Kontener już podstawiony przy kancelarii. Prosimy tylko o zachowanie porządku i dziękujemy za to.
 14. POCZYTAJKA dzisiaj czynna cały dzień. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj jeszcze przed kościołem i w POCZYTAJCE można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2022 rok. Cena kalendarza 10 zł, jest to cegiełka na wsparcie dzieł prowadzonych przez parafię i stowarzyszenie.
 15. W przyszłą niedzielę odbędzie się promocja książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem pełnym przykładów z życia, dla małżeństw, rodziców i młodzieży.
 16. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy z Waszej strony. Życzymy Wam umocnienia w łasce wiary oraz wielu dobrych owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie i w sakramentach oraz polecamy Was Niepokalanemu Sercu Maryi.
 17. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Aleksandra Szczuka z ul. Romanowskiego; Franciszek Jan Lecyk z ul. Herbowej; Maria Magdalena Skórzyńska z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..