XVII Niedziela Zwykła - 25.07.2021 r.

 1. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Odbędzie się ono na parkingu przy ul. Monte Cassino, na parkingu szpitalnym przy ul. Pielęgniarek oraz przed kościołem. Ponawiamy apel o odpowiedzialność na drogach, o trzeźwość, o większy szacunek do siebie wzajemnie i uprzejmość na drogach. Prosimy również o uszanowanie przestrzeni wokół naszego kościoła, która szczególnie w niedziele, staje się miejscem modlitwy. Prosimy, aby na oznaczone miejsca wjeżdżały tylko osoby z niepełnosprawnością.  
 2. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze dzisiaj złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Stowarzyszenie Miva Polska, zajmujące się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie.    
 3. Nowe święto ustanowione przez Papieża Franciszka, Dzień Dziadków i Osób Starszych, ma być  obchodzone w Kościele katolickim w czwartą niedzielę lipca, czyli po raz pierwszy dzisiaj. Z tego tytułu wszystkim osobom starszym, babciom i dziadkom składamy życzenia pokoju, zdrowia, sił oraz wiary mocnej i Bożego błogosławieństwa.
 4. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi br. Krzysztof Groszyk, kapelan szpitala na Kraśnickiej. Jutro natomiast proboszcz parafii br. Mirosław Ferenc. Msza św. za obu solenizantów jutro o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i polecamy ich również Waszej modlitwie.
 5. Wciąż można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie nr 3. Intencje na pielgrzymkę można składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Można również wesprzeć organizację pielgrzymki w ramach Funduszu „Idę z Tobą” oraz prosimy o wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w sobotę 31 lipca, o godz. 19.00 przy starym kościele. Od 18.00 będzie również możliwość zapisów.  Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się 31 lipca o godz. 19.00 przy starym kościele. Można będzie wtedy jeszcze się zapisać.
 6. Zachęcamy także do zapoznania się z organizowaną we wrześniu Pielgrzymką do św. Józefa w Kaliszu oraz szlakiem miast piastowskich oraz Karkonosze.
 7. Informujemy, że w tym tygodniu, i w następnym, są jeszcze wolne godziny do przyjęcia intencji na Msze św. Przyjmowanie intencji w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do zamawiania intencji dziękczynnych Panu Bogu oraz w różnych potrzebach.
 8. Wakacyjna Akcja Makulatura na Misje, na prośbę niektórych osób, od jutra do piątku. Kontener będzie umieszczony obok kancelarii.
 9. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna w wakacje tylko w niedziele do 14.30. Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli artykuł: Przystanek wart zatrzymania. W Gościu Niedzielnym artykuł: Bez odwrotu. Zachęcamy również do pisania świadectw związanych z osobistym spotkaniem w swoim życiu kardynała Stefana Wyszyńskiego i wysyłania tych świadectw do redakcji Zwiastuna, aby tam mogły się ukazać.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Niepokalane Serce Matki   wyprasza Wam potrzebne łaski na każdy dzień. Wszystkim przebywającym na urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim pracującym i pozostającym na miejscu życzymy odkrywania piękna życia w łasce i przyjaźni z Bogiem.   
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Hapon z ul. Śnieżyńskiego; Mirosław Krajewski z ul. Romanowskiego; Edmund Antoni Prokopiński z ul. Czarkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…