UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 16.05.2021 r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00, w czasie wizytacji pasterskiej, bp Józef Wróbel udzieli sakramentu święceń diakonatu dwom naszym braciom: Piotrowi Zacharskiemu i Mateuszowi Kameckiemu oraz święceń prezbiteratu braciom: Michałowi Baczkurze i Krzysztofowi Fabichowi. Życzymy tym nowo wyświęconym Braciom franciszkańskiej miłości i gorliwości w posłudze Kościołowi oraz polecamy ich także Waszym modlitwom.
 2. Jutro, czyli w poniedziałek, o godz. 18.00 neoprezbiterzy odprawią Mszę prymicyjną, na którą bardzo serdecznie zapraszają oraz udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
 3. Trwa obecnie w Kościele Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączone są z nabożeństwem majowym.
 4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do kościoła na wspólny śpiew litanii do Matki Bożej, powierzając w tej modlitwie wszystkie sprawy naszych rodzin, Ojczyzny i sprawy Kościoła.
 5. Święto św. Feliksa z Cantalice, Patrona dzieci we wtorek. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na nabożeństwo majowe i na Mszę św. o godz. 18.00. A po Mszy św. niespodzianka dla dzieci.
 6. Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych żołnierzy II Korpusu Polskiego Gen. Władysława Andersa w rocznicę zdobycia Monte Cassino we wtorek 18 maja o godz. 11.00, a następnie uroczystości pod pomnikiem Bohaterów Monte Cassino.
 7. Msza św. wotywna o św. Józefie w środę 19 maja o godz. 18.00. Zapraszamy na tę Mszę św. z racji na obchodzony Rok Rodziny Amoris laetitia pod patronatem św. Józefa.
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 9. Doroczne wspomnienie św. Rity w sobotę 22 maja. Czcicieli św. Rity zapraszamy na Mszę wieczorną na godz. 18.00. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii, będą odczytane przed nabożeństwem majowym o godz. 17.15. Z kultem św. Rity związane jest tego dnia poświęcenie róż, symbolu delikatności, piękna i cierpienia, dlatego można przynieść wtedy ze sobą róże do poświecenia.    
 10. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę. W wigilię tego święta zapraszamy na czuwanie wspólnot, które rozpocznie się o godz. 19.15, a zakończy Eucharystią o godz. 23.00. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii.  
 11. Małżonków obchodzących w tym roku okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej będziemy celebrować 11 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00.
 12. Pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa oraz „Szlakiem Piastowskim” i Karkonosze organizowana jest we wrześniu. Informacje dla zainteresowanych w gablocie ogłoszeń „Pielgrzymki” oraz na stronie internetowej parafii.  
 13. Biuro Radia Maryja czynne w niedzielę do 13.00. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć prasę katolicką oraz inne ciekawe książki. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł: Niewidoma matka niewidomych; a w Gościu Niedzielnym artykuł: Patron na czas niewiedzy.
 14. Wszystkim Wam Kochani dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne kościoła, klasztoru i seminarium. Niech radość wielkanocna napełnia Was obficie, abyście umocnieni Eucharystią, z wiarą i ufnością mogli wrócić do swoich domów i obowiązków.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Janina Żołnierowicz oraz Helena Okoń z ul. Wołodyjowskiego; Barbara Bydler z ul. Skrzetuskiego; Henryka Danuta Drobek z ul. Krasińskiego; Lucyna Krystyna Iwaniec z ul. Ułanow. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….