VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 09.05.2021 r.

 1. Dzisiaj I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 w dwóch grupach: o godz. 11.30 oraz o godz. 13.00. Prosimy o zostawienie nawy głównej kościoła dla dzieci komunijnych i najbliższej rodziny. 

 

 1. Transmisja Mszy św. niedzielnej w maju w wersji on-line o godz. 10.00.

 

 1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do kościoła na wspólny śpiew litanii do Matki Bożej, powierzając w tej modlitwie wszystkie sprawy naszych rodzin, Ojczyzny i sprawy Kościoła.

 

 1. Odnowa w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin zaprasza na SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Są to rekolekcje dla osób będących na początku drogi wiary lub pragnących ją pogłębić. Pierwsze spotkanie w najbliższy poniedziałek 10 maja o godz. 19.00 w amfiteatrze. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych na stolikach.

 

 1. Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej w czwartek 13 maja. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. o godz. 18.00, następnie nabożeństwo fatimskie i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Ponawiamy apel do mężczyzn, aby zgłaszać swoją gotowość do noszenia figury Matki Bożej w procesjach, aby można uformować równe grupy. Do tej pory zgłosiło się 3 mężczyzn.

 

 1. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowenny będą odmawiane w czasie nabożeństwa majowego przed Mszą św.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się wizytacja pasterska przeprowadzona przez bpa Józefa Wróbla. Powitanie na Mszy św. o godz. 8.30. O godz. 11.30 odbędzie się I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego. O godz.13.00 będzie udzielany sakrament święceń diakonatu i prezbiteratu. Na tych dwóch wymienionych Mszach w nawie głównej kościoła będą rezerwacje dla rodzin związanych z tymi wydarzeniami. Pomimo tego, zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii, podczas której będzie nam głoszone słowo pasterskie biskupa.

 

 1. Małżonków obchodzących w tym roku okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do proboszcza. Uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej będziemy celebrować w piątek 11 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00. Zapisy do końca maja.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć pamiątki komunijne, flagi na święta majowe, ciekawe książki, prasę katolicką. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł: To nabożeństwo zmieni świat.  W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Dlaczego Maryja się objawia? Natomiast na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony majowy numer Zwiastuna, w którym rozpoczynamy cykl świadectw rodzin z naszych wspólnot w związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Rodziny.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – koncert pt. “Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu Trio Eufonia. Koncert do obejrzenia dzisiaj o godzinie 19.15 w wersji on-line .

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne, życzymy Bożego pokoju i trwania w przykazaniu miłości, aby Bóg udzielał Wam i Waszym rodzinom potrzebnych darów.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk Kwietniewski z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….