II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 11.04.2021 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia kończy Oktawę Wielkanocy. Z dzisiejszym dniem związał Pan Jezus niezwykłe obietnice. Do siostry Faustyny powiedział między innymi: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Pan Jezus obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach, a szczególnie w godzinie miłosierdzia, czyli o godz. 15.00. Przypominamy, że w niedzielę odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 10.00. Dzisiaj jednak będzie również o godz. 15.00.

 

 1. Po koronce, w godzinie od 15.00 do 16.00, można będzie przyjąć Komunię św., która będzie udzielana tym, co nie mogą uczestniczyć we Mszy św. z powodu ograniczeń sanitarnych lub zdrowotnych.

 

 1. W związku z tym, że można już uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła, wracamy do „starego” porządku Mszy św. niedzielnych tzn. nie będzie na razie Mszy o godz. 15.00 i 19.00. Dodatkowo jest jeszcze transmisja Mszy św. on-line o godz. 11.30.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest także Świętem Patronalnym Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają w naszej parafii dzieło Caritas, z serca dziękujemy.

 

 1. Dzisiaj przed kościołem można również nabyć u o. prof. Andrzeja Derdziuka nową książkę, jego autorstwa, pt. Brat Kalikst z Poczekajki.

 

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek 13 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie czuwanie fatimskie i procesję.

 

 1. Koncert słowno-muzyczny Haliny Frąckowiak pt. „Wspomnienie o kard. Stefanie Wyszyńskim” w przyszłą niedzielę 18 kwietnia o godz. 19.15. Transmisja on-line na stronie SPPP.

 

 1. Pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa oraz „Szlakiem Piastowskim” organizowana jest we wrześniu. Informacje dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii.

 

 1. W gablotach ogłoszeń umieszczony jest komunikat Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 przy ul. Jaczewskiego 8,  o zdrowotnych projektach profilaktycznych.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. POCZYTAJKA czynna w niedziele od godz. 8.00 do godz. 14.30 oraz w środy i piatki od 17.00 do 19.00. Polecamy dobrą ksiązkę oraz prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Koło ratunkowe nie tylko dla wierzących; W tygodniku Gość Niedzielny: Dobry zawsze. Jest także Mały Gość Niedzielny oraz nowy numer Miłujcie się. 
 2. Ogłoszenie dodatkowe:    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 informuje, że szkoła posiada jeszcze wolne miejsca dla uczniów klas pierwszych. Zapisy są przyjmowane codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.30. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły za pośrednictwem strony internetowej”  
 3. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie tzw. “Biskupiak” zaprasza uczniów kończących w tym roku naukę w szkołach podstawowych na Wirtualne Dni Otwarte, które rozpoczną się 14 kwietnia i będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym profilu Facebooka. 

 

 1. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy nas wspierają ofiarami na konto klasztoru lub parafii. Na ten wielkanocny tydzień życzymy Wam wszystkim, aby Bóg umocnił Waszą nadzieję, zdrowie fizyczne i psychiczne, obdarzył łaską miłosierdzia, i udzielił nam wszystkim swojego błogosławieństwa.  

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stefan Misztal z ul. Juranda; Krystyna Józefa Stachura z ul. Irydiona; Radosław Piotr Muniak  oraz Aleksander Kasprzak z ul. Herbowej; Stanisław Kubica z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….