NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 04.04.2021 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczyna okres wielkanocny, który Kościół obchodzi „w radości i weselu”, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem pierwszych dni stanowi Oktawę Wielkanocy, i obchodzi się te dni jako „uroczystości Pańskie”. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Oktawa Wielkanocy zakończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy o trwającej od piątku nowennie do Bożego Miłosierdzia, zachęcamy do odmawiania codziennie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odmawiana wspólnie w naszym kościele w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
  3.  Dziś jeszcze transmisja Mszy św. z naszego kościoła na Poczekajce o godz. 10.00 w TWP 3. Dodatkowo dziś i jutro Msza św. on-line dla dzieci o godz. 11.30 na kanale YouTube Projekt Kapucyński.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. w dużym kościele jak w każdą niedzielę bez dodatkowych Mszy św. o godz. 15.00 i 19.00. Natomiast w od 15.00 do 16.00 – dzisiaj i jutro w dużym kościele – będzie można przyjąć Komunię św.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji Triduum Paschalnego. Dziękujemy panu Michałowi i jego współpracownikom: pani Marii i pani Ani za przygotowanie „Ciemnicy”, Grobu Pańskiego, świątecznej dekoracji prezbiterium i kościoła. Panu Konradowi, naszemu organiście, za oprawę muzyczną i prowadzenie śpiewu. Dziękujemy Piotrowi Krawczykowi, za posługę ceremoniarza i czuwanie nad przebiegiem liturgii; br. Piotrowi za dekoracje w zakrystii i za posługę w zakrystii. Na ręce br. Jarosława, gwardiana naszej wspólnoty, wielkie podziękowania wszystkim Braciom: kapłanom za ich wytrwałą i niezmordowaną posługę we wspólnotach, w konfesjonale, przy ołtarzu i wobec chorych; pozostałym Braciom, za mniej widoczną, ale bezcenną posługę w klasztorze, na furcie i w kościele. Na ręce br. Artura składamy gorące podziękowania całej wspólnocie braci z seminarium za posługę w czasie liturgii w kościele i poza nią liturgią.
  6. Kochani Parafianie, nasi Przyjaciele, Sympatycy, Darczyńcy, Goście oraz wszyscy związani z parafią, klasztorem i seminarium, w imieniu całej naszej braterskiej wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów na Poczekajce, składamy Wam serdeczne życzenia obfitego błogosławieństwa. Niech obecność Jezusa Zmartwychwstałego towarzyszy Wam na co dzień i prowadzi Was bezpiecznie drogą życia, wiary i miłości. A w Waszych sercach niech budzi się coraz większa ufność w Jego moc miłości i miłosierdzia. Zachęcamy Was do używania w tym czasie pozdrowienia: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja! i odpowiedzi na to wezwanie: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja! Życzymy Wam mimo różnych przeszkód i trudności radosnego świętowania.
  7. Polećmy teraz Bogu wszystkich naszych zmarłych oraz tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności ze wspólnoty parafialnej: Dorotę Magdalenę Soroka z ul. Ułanów; Martę Alfredę Jaksim z ul. Irydiona; Wojciecha Czernickiego z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….