NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA) - 28.03.2021 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W Liturgii Kościoła jest to najważniejszy czas rozważania tajemnic zbawienia. Również dla każdego wierzącego chrześcijanina przeżycie tych dni jest wyjątkowe, ze względu na obecne działanie Boga. Jednak w związku ze wzrostem zakażeń prosimy o osobistą roztropność i wspólną odpowiedzialność za siebie, gdy chodzi o obecność na liturgiach.

 

 1. W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem, prosimy o poważne potraktowanie zaleceń sanitarnych, czyli obowiązkowe noszenie maseczki, zakrywanie ust i nosa oraz dystans społeczny, co najmniej 1,5 metra. Według nowych wytycznych w nawie głównej kościoła powinno być 70 osób. Zachęcamy również do tego, aby cieplej się ubrać, i kto może, szczególnie ludzie młodsi, to prosimy o uczestnictwo na zewnątrz, przed kościołem – o ile oczywiście warunki atmosferyczne pozwolą. Przyjmijmy całą tą trudną sytuację w duchu łagodności i przede wszystkim ewangelicznego zaufania Bogu, a nie szemrania i buntu.

 

 1. Liturgia Triduum Paschalnego będzie również transmitowana na kanale YouTube Projekt Kapucyński, wystarczy wejść na naszą stronę parafialną. W pierwszy dzień Wielkanocy będzie transmisja Mszy św. z Poczekajki w TVP 3. Transmitowana będzie Msza św. o godz. 10.00. Dodatkowo będzie również transmisja Mszy on-line dla dzieci o godz. 11.30.

 

 1. W pierwszy i drugi dzień Wielkanocy nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i o godz. 19.00, będzie jednak możliwość przyjęcia Komunii św. w dużym kościele w godz. od 15.00 do 16.00.

 

 1. Dzisiaj jeszcze o godz. 17.00 ostatnie już w tym Wielkim Poście nabożeństwo „Gorzkie żale”. Dziękujemy bardzo serdecznie br. Grzegorzowi Brzezińskiemu, ojcu duchownemu WSD, za tegoroczne prowadzenie tych nabożeństw oraz głoszone nauki pasyjne.

 

 1. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. W Wielką Sobotę zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. Spowiedź w tym tygodniu: od poniedziałku do środy rano przed każdą Mszą św., po południu od godz. 16.00 do 19.00. Spowiedź w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 8.00 do godz. 17.00, a w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do godz. 16.00. Szczegółowe godziny spowiedzi na stronie internetowej parafii oraz wywieszone w gablotach ogłoszeń.

 

 1. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do godz. 16.00.

 

 1. Kancelaria parafialna podczas Triduum Paschalnego nie będzie czynna! W razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny.

 

 1. Zostały wykonane schodki do Figury św. Józefa oraz przestawione w miejsce bardziej widoczne 3 maszty na flagi: narodową, maryjną i papieską. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Wojciechowi Królowi i pracownikom jego firmy za te, i inne prace wykonane całkowicie dobrowolnie na rzecz wspólnoty parafialnej.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI na świąteczną ofertę, książki w obniżonej cenie, baranki czekoladowe w ramach akcji Caritas oraz prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Winny diabeł czy człowiek?, a w Gościu Niedzielnym chociażby artykuł: Po co Bogu cierpienie? A na stolikach w kościele jest nowy numer naszej gazetki parafialnej ZWIASTUN, gdzie znajdziemy wprowadzenie teologiczne w wielkie dni oraz program Triduum Paschalnego i wspomnienie o br. Kalikście.  

 

 1. Dziś przed głównym wejściem do kościoła młodzież z oazy rozprowadza stroiki świąteczne, między innymi rzeżuchę i pisanki. Dobrowolną ofiarą można w ten sposób wesprzeć ich na wakacyjne rekolekcje oazowe. Akcja będzie powtórzona w Wielką Sobotę.

 

 1. Program Triduum Paschalnego:

 

 • WIELKI CZWARTEK:

– o godz. 17.30 różaniec za kapłanów, o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 23.00. Adorację poprowadzi Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.

 • WIELKI PIĄTEK: o godz. 7.00 – zapraszamy na Liturgię Godzin, o godz. 15.00 Droga Krzyżowa (w Zwiastunie jest pomyłka, bo jest napisane o godz. 9.00), o godz. 17.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00;

 adoracja w nocy przy Grobie Pańskim w następującym porządku:

21.00 – 23.00  –   ul. Krasińskiego, Namysłowskiego, Struga i Zana

–  prowadzi Odnowa w Duchu Św., Młodzież Oazowa  i ZHR

  23.00 – 1.00   –   Osiedle Sienkiewicza     –  prowadzą wspólnoty neokatechumenalne

   01.00 – 3.00   –   ul. Irydiona i Leonarda  –  prowadzi Grupa Modlitwy O. Pio, Grupa  

                                 Najświętszego Imienia Jezus oraz DM Grupa Absolwentów 

   03.00 – 5.00   –   Osiedle Błonie  –  prowadzi FZŚ, Legion Maryi, Grupa św. Rity, Żywy Różaniec

   05.00 – 7.00   –   Osiedle Konstantynów  –  prowadzi Domowy Kościół

 • WIELKA SOBOTA:  

         7.00 – Jutrznia i Godzina czytań

         Od godz. 8.00 – 16.00  – błogosławieństwo pokarmów i Adoracja przy Grobie

         W tym samym czasie od  8.00 – 16.00 – spowiedź w kościele

         Od 16.00 – 19.00   –  kościół zamknięty – sprzątanie i przygotowanie do liturgii

         19.30 –  Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 2

         20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00. Dalej Msze św. o godz. 8.30, 10.00 ( transmisja na TVP 3), 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00.  Od godz. 15.00 – 16.00 możliwość przyjęcia Komunii św. w dużym kościele. 

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy umocnienia wiary oraz cierpliwej miłości do siebie wzajemnie. Polecamy wszystkie rodziny opiece św. Józefa. Niech dobry Bóg wzmacnia Wasze siły, zachowa w dobrym zdrowiu i Wam błogosławi.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Czesław Mirosław z ul. Leonarda,  Waldemar Krępecki z ul. Dragonów, Barbara Michałowska oraz Jan Tarka z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …