III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego - 24.01.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest ustanowiona przez Papieża Franciszka jako Niedziela Słowa Bożego. Niech Pismo Święte będzie przez nas wciąż odkrywaniem i poznawaniem Chrystusa, gdyż „nieznajomość Pisma świętego, jest nieznajomością Chrystusa”.
 2. Po trzęsieniu ziemi w Chorwacji Caritas Archidiecezji Lubelskiej w porozumieniu z ks. Abpem Stanisławem Budzikiem ogłasza dobrowolną zbiórkę do puszek w dniu dzisiejszym na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Jeśli ktoś zechce, to można to dzisiaj uczynić do puszek wystawionych przy drzwiach kościoła.
 3. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził br. Radomir Kryński – ojciec duchowny seminarium i opiekun Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej. Msza św. w jego intencji we czwartek o godzinie 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i polecamy go także Waszej opiece duchowej.
 4. Nabożeństwo uzdrowienia w ostatni czwartek miesiąca, czyli 28 stycznia. O godz. 18.00 Msza Święta, a następnie modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.
 5. W tym tygodniu, w ramach spotkań kolędowych, do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej zapraszamy mieszkańców Osiedla Błonie. Najpierw wspólny różaniec o godz. 17.25, następnie Eucharystia o godz. 18.00 w intencji poszczególnych rodzin wg. grafiku:
 • Jutro, czyli w poniedziałek 25.01- zapraszamy mieszkańców ul. Pielęgniarek, ul. Konstantynów i ul. Dragonów.
 • Wtorek 26.01 – zapraszamy mieszkańców ul. Herbowej, bloki parzyste, czyli: nr 6, nr 8, nr 10, nr 16, nr 18 i nr 20.
 • Środa 27.01 – zapraszamy mieszkańców ulicy Herbowej bloki nieparzyste, czyli: nr 3, nr 5, nr 7, nr 9, nr 11 i nr 15.
 • Czwartek 28.01 – zapraszamy mieszkańców ul. Ułanów, bloki od nr 1 do 19 włącznie.
 • Piątek 29.01 – zapraszamy mieszkańców ul. Ułanów bloki od nr 21 do 33 włącznie.
 1. Grafik ulic jest umieszczony w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej. Na zakończenie wspólnej modlitwy będzie możliwość pobłogosławienia przyniesionej wody do poświęcenia domów oraz przedmiotów kultu religijnego.
 2. W związku z obecną sytuacją, gdy wiele rodzin przeżywa trudności finansowe, nie ogłaszamy dodatkowych ofiar z racji tak zwanej kolędy. Jesteśmy jednak bardzo wdzięczni tym wszystkim, którzy pomimo to wspierają nas materialnie na różny sposób. My ze swej strony polecamy Was w modlitwie przed Panem i w czasie Mszy św. za dobrodziejów.
 3. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę 30 stycznia. Spotkanie w amfiteatrze o godz. 9.00.
 4. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom życzymy nowych sił, zdrowia i wszelkich darów Bożych na nowy semestr nauki. Studentom życzymy pomyślności na czas sesji i dobrego rozeznawania swojego powołania.
 5. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela dość obszerny artykuł: Co judaizm, islam i chrześcijaństwo mówią o aborcji, eutanazji, karze śmierci, antykoncepcji i rozwodach? W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł o św. Franciszku Salezym: Mistrz dobrego słowa. Polecamy także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inną ciekawą prasę.
 6. Wam wszystkim Bracia i Siostry dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne, za ofiary z dopiskiem „kolęda”. Życzymy Wam dobrego tygodnia, niech Boże światło oświeca Wasze codzienne życie i niech Pan Wam błogosławi.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Aleksander Ulanowski z ul. Leonarda oraz Czesław Kondraszewicz z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….