UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - 01.01.2021 r.

 

(Ps. Przepraszamy, nie ma ogłoszeń, są tylko życzenia noworoczne :):):) )

 

 

Życzenia na Nowy Rok 2021!

Kochani Parafianie, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Poczekajki!

Przed nami nowy rok, nowy czas, który daje nam Pan! Czas, który zamknie się w 12 miesiącach, w 365 dniach, w 8 760 godzinach itd…. Ale to wszystko są tylko jakieś ramy zewnętrzne. Jak mówi słowo Boże: „U Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień” ( 2 P 3, 8).

Sam czas jest wielką łaską, kiedy możemy poznawać Boga Ojca, iść drogą Jezusa, i przeżywać nasze życie w mocy Ducha Świętego. Czas, który jest przed nami, mamy obowiązek wykorzystać jak najlepiej, jak najowocniej, jak najpełniej! Jak mówił św. Franciszek: „Bracia, póki mamy czas, czyńmy dobro”.

Kochani, pomimo że pandemia koronawirusa dużo rzeczy zmienia negatywnie, to prośmy Pana, aby pomógł nam ten trudny czas wykorzystać na dobro i miłosierdzie, na budowanie wzajemnej życzliwości i przyjaźni, na świadectwo życia prawdziwie chrześcijańskiego.

Prośmy Pana Jezusa, aby nas ustrzegł od pułapek złego, aby nas wyprowadzał z naszego egoistycznego zamknięcia i lęku, abyśmy mogli odbudowywać nasze relacje w wierze i w miłości, abyśmy mogli trwać w jedności między sobą.

Niech dobry Bóg obdarzy Was wszystkich zdrowiem i potrzebnymi łaskami, abyście trwali w mocnej nadziei zbawienia i niezachwianej, żywej wierze w Jezusa Chrystusa. Niech Święta Rodzina z Nazaretu opiekuje się nieustannie Wami i Waszymi bliskimi.

Życzymy Wam razem z Braćmi dobrego roku, pełnego znaków Opatrzności Bożej, i odważnego pokonywania wszelkich trudności w duchu zawierzenia Bożej mądrości. 

Br. Mirosław Ferenc, proboszcz