XXXIII Niedziela Zwykła - 15.11.2020 r.

  1. Transmisje Mszy św. z naszego kościoła na Poczekajce w niedziele o godz. 11.30. Transmisje będą się odbywały regularnie, do odwołania. (Po dzisiejszej transmisji Mszy św. jeszcze konferencja dla rodziców i dzieci komunijnych).
  2. Dodatkowe Msze św. w niedziele o godz. 15.00 i o godz. 19.00 w związku z ograniczeniem wiernych w czasie liturgii również będą sprawowane do odwołania.
  3. Przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy szczególnie na Różaniec o godz. 17.25 i na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych. W tym tygodniu będziemy modlić się w „wypominkach” za zmarłych polecanych z Osiedla Sienkiewicza.   Kartki na modlitwę za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Są wyłożone na stolikach z prasą. Można również wysłać prośbę o modlitwę za zmarłych na maila, dołączając imiona i nazwiska zmarłych.
  4. Członkowie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego rozprowadzają dzisiaj w kruchcie kościoła „Bajki na rodzinne wieczory”. Książka zawiera 47 bajek. Bajki napisane przez siostrę zakonną, niosą prawdę o życiu i kluczowych wartościach. Książka może być cenną pomocą w wychowaniu dzieci w duchu chrześcijańskim.
  5. Osoby starsze i chore, przebywające w domach, które potrzebują sakramentu spowiedzi i Komunii św. prosimy zgłaszać do zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Będziemy ich odwiedzać z posługą z zachowaniem bezpiecznych wymogów sanitarnych.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy wywiad z ks. Węgrzyniakiem:  Dajcie żyć!. Natomiast w tygodniku Niedziela chociażby artykuł: Modlitwa jest naszą bronią. Na stolikach z prasą mamy także Zwiastun oraz wiele innych ciekawych i wartościowych pism. Dziękujemy za regulowanie należności za prasę.   
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.
  8. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wszelkie ofiary składane na tace i te wpłacane na konto. Rozpoczął się sezon grzewczy, więc każde wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne i jesteśmy Wam za to wdzięczni. Za wszystkich naszych Parafian i Dobrodziejów modlimy się i życzymy Wam, w tym nowym tygodniu, wrażliwości na obecność i bliskość Boga oraz męstwa i odwagi w każdej trudnej sytuacji i we wszelkich przeciwnościach.
  9. Dzisiaj do puszek można wrzucić dobrowolną ofiarę, która będzie przekazana lubelskiej Caritas na potrzeby osób bezdomnych. Dziękujemy bardzo. 
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Roman Tadeusz Kowalik z ul. Leonarda, Ryszard Jan Długosz z ul. Herbowej, Jerzy Antoni Korba z ul. Wołodyjowskiego, Zbigniew Lucjan Wojtowicz z ul. Ruckiego i Mariusz Kazimierz Tłuczek z II wspólnoty Neokatechumenalnej na Poczekajce. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….