XXXII Niedziela Zwykła - 08.11.2020 r.

 1. Do minionego piątku, do godz. 24.00 byliśmy w większości objęci kwarantanną. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, za troskę o nas, za słowa wsparcia. Dziękujemy kapłanom, w tym ks. bp Adamowi, siostrom zakonnym i osobom świeckim, którzy czynnie włączali się w tym czasie w liturgię Mszy św., w różaniec za zmarłych oraz w Różaniec do Granic Nieba, i dzieki temu kosciół nadal funkcjonował.
 2. Od wczoraj dotknęły nas kolejne ograniczenia. Obecnie w kościele na liturgii może przebywać 1 osoba na 15 m2, czyli w naszym przypadku jest to 90 osób. Dlatego od dzisiaj wprowadzamy dodatkowo Mszę św. w niedzielę o godz. 15.00 oraz o godz. 19.00. Spowiedź przed każdą Mszą św. w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej oraz w kruchcie kościoła od strony tej kaplicy.
 3. Różaniec do Granic dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00. Zapraszamy na tę modlitwę. 
 4. We środę 11 listopada, przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Porządek Mszy św. świąteczny, czyli: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00.  Zachęcamy do wywieszenia flag biało – czerwonych, aby w ten sposób manifestować nasze Narodowe Święto Niepodległości.
 5. W środę swoje imieniny będzie obchodził br. Marcin Jurek, który w naszej wspólnocie pełni różne posługi i prace. Msza św. w jego intencji we środę o godz. 6.30. Polecamy go Waszej modlitwie i zapraszamy na Mszę św.
 6. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek 13 listopada na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00, a następnie na nabożeństwo fatimskie.
 7. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., które miało się odbyć w przyszłą niedzielę zostaje odwołane. Natomiast prosimy rodziców z dziećmi o łączenie się w transmisji Mszy św. online o godz. 11.30, a po Mszy prosimy o wysłuchanie konferencji.
 8. Przez cały listopad Różaniec za zmarłych o godz. 17.25. O godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych z Osiedla Krasińskiego. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach z prasą. Można jeszcze składać je wypełnione w zakrystii.
 9. Poradnia Rodzinna nie czynna, ale jest możliwość umówienia się i spotkania w sprawach ważnych. Numer telefonu do psychologa, pedagoga czy prawnika, można otrzymać w kancelarii. Polecamy prasę katolicką. Polecamy naszą gazetkę parafialną Zwiastun. Zachęcamy do czytania.
 10. Członkowie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać „Bajki na rodzinne wieczory”. 47 bajek napisanych przez s. Karolinę pracującą obecnie na Ukrainie, niesie prawdę o życiu i kluczowych wartościach. Książka może być cenną pomocą w wychowaniu dzieci w duchu chrześcijańskim. Zachęcamy rodziców do powrotu do czytania dobrych bajek swoim dzieciom.
 11. Dziękując Panu Bogu za wszelkie dobro uczynione wobec każdego z nas, wobec całej naszej Ojczyzny: za Bożą Opatrzność, za niepodległość, za wiarę, za Kościół, dziękujemy także ludziom, którzy w obronie tych wartości oddawali swoje siły, trud i życie. Niech dobry Bóg da im nagrodę życia wiecznego. A Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy mądrego serca, pokoju i miłości. Pamiętajcie o modlitwie za naszą Ojczyznę. 
 12. Dzisiaj przy wyjściu ze świątyni można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.  
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Elżbieta Halina Bielińska z ul. Dragonów, Bronisława Borowiec z ul. Leonarda,  Danuta Dubiel z ul. Wołodyjowskiego oraz Andrzej Gil z ul. Skrzetuskiego, Tata naszego br. Marka Gila, przyjaciel i dobrodziej naszego klasztoru oraz Seminarium.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….