Komunikat w związku z kwarantanną Braci na Poczekajce!! - 01.11.2020 r.

KOMUNIKAT!

Dzisiaj (tj. 31.10) przed  godz. 17.00 dowiedzieliśmy się, że jeden  z braci we wspólnocie klasztornej, ma potwierdzony wynik testu na koronawirusa. Decyzją sanepidu, od razu, zostaliśmy objęci kwarantanną, praktycznie cała wspólnota, łącznie z braćmi z seminarium. Sytuacja pojawiła się w takim momencie, że nie jesteśmy w stanie na najbliższe dni, czyli na Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych (02.11) zapewnić innych kapłanów do sprawowania sakramentów, w tym przede wszystkim Eucharystii i spowiedzi.

Musimy na najbliższe dni zostać w klasztorze, również w oddzieleniu między sobą. Dlatego w najbliższych dniach nie będzie przez nas kapucynów z Poczekajki sprawowana Eucharystia z wiernymi, ani spowiedź. Na szczęście dzięki zaprzyjaźnionym z nami księżom  oraz braciom z Krakowskiego Przedmieścia będzie  celebrowana Msza św. w niedzielę 1 listopada o godz. 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00, a  w poniedziałek 2 listopada, w Dzień Zaduszny będzie sprawowana Msza św.  o godz. 8.30, 10.00, 16.30  i 18.00. Zapraszamy na te godziny z zachowaniem jednak przepisów sanitarnych. Wszystkie inne intencje przyjęte i wyznaczone na dane dni, będą przez braci kapłanów odprawiane w kaplicy klasztornej bez kontaktu z wiernymi. Kilku braci na szczęście nie jest objętych kwarantanną, miedzy innymi  br. Piotr Doleżoł, posługujący w zakrystii oraz bracia w infirmerii.

 Informujemy, że kościół w niedzielę będzie otwarty, tak jak zazwyczaj. Natomiast w dni powszednie, na czas kwarantanny, otwarty będzie wieczorami od godz. 17.00 na Różaniec za zmarłych o godz. 17.25.  Codziennie będzie Msza św. o godz. 18.00 za zmarłych polecanych w wypominkach.  Po Mszy wieczornej Modlitwa Różaniec do Granic. Czekamy jeszcze na ustalenie nam dokładnego czasu kwarantanny.

Kancelaria w tym tygodniu nieczynna.W sprawach ważnych proszę dzwonić na numer 81 525 25 58 lub bezpośrednio do proboszcza: 508 301 603.   Będziemy Was również informować na bieżąco, jeśli pojawią się jakieś zmiany. Prosimy Was Kochani o zrozumienie, modlitwę i cierpliwość! Oddajemy ten czas Panu, ufając,  że wszystko będzie dobrze. Wam również życzymy dużo zdrowia i pogody ducha. Pax!