XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.08.2020 r.

  1. Apel Przewodniczącego KEP o przestrzeganie zaleceń sanitarnych  –   Apel jest na drugiej stronie  ogłoszeń w formie pisemnej
  2. Dzisiejszej niedzieli, tak jak było zapowiadane wcześniej, wychodząc z kościoła można do puszek złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie chrześcijan i innych mieszkańców Bejrutu poszkodowanych w wyniku sierpniowego wybuchu. Dziękujemy za ten wyraz solidarności z narodem Libanu. Zebrane pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
  3. Wszystkim pielgrzymom, uczestniczącym w tegorocznej szczególnej, bo sztafetowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, dziękujemy za ich modlitwę i poświęcenie. Dziękujemy naszym duszpasterzom: Piotrowi Krawczykowi, o. Andrzejowi Derdziukowi, wszystkim Braciom i Siostrom pielgrzymującym do Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Funduszu Idę z Tobą. 
  4. Młodzież z Białorusi, przebywająca w Lublinie, zaprasza we wtorek 18 sierpnia na Mszę wieczorną o godz. 18.00 oraz po Mszy św. na różaniec w intencji Białorusi. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkich chętnych parafian.
  5. W związku z 70-leciem parafii przygotowujemy się do Misji Świętych. Misje są zaplanowane w dniach 09 – 04.10. Misje będą prowadzić ojcowie redemptoryści. Zostało do tego czasu ponad miesiąc, dlatego prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji. Przedstawicieli wszystkich wspólnot i grup działających przy parafii, członków parafialnego zespołu synodalnego, ale również każdego, kto tylko chce osobiście zaangażować się w jakąkolwiek pomoc na czas przygotowania i misji, każdego, kto chce być bardziej odpowiedzialny za życie naszej wspólnoty parafialnej, zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek. Spotkanie 24 sierpnia w sali konferencyjnej o godz. 19.00.
  6. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Św. Jan kontra bolszewicy. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Kiedy Pan Bóg kule nosi. Zachęcamy do pisania świadectw wiary do Zwiastuna, w związku z 70-leciem naszej parafii na Poczekajce.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć braci kapucynów z prowincji krakowskiej z Wydawnictwa SERAFIN. Będą głosić słowo Boże oraz przyjadą z ofertą nowych książek tego wydawnictwa.
  8. Dziękujemy za wszelkie dobro. Za ofiary na kościół i klasztor. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w Waszym życiu, abyście mieli  odwagę wybierać Jego słowo.  Polecamy Was wszystkich, także gości przebywających na urlopach, wstawiennictwu Maryi, Królowej nieba i ziemi.   
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Piotr Skiba z ul. Borelowskiego, Tomasz Surma z ul. Romanowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….